Bajtkowo najlepszą drużyną piłkarską w naszej gminie

2023-10-09 16:08:15(ost. akt: 2023-10-09 16:37:29)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

W minioną niedzielę mieszkańcy Bajtkowa przekonali się, że prawdziwi bohaterowie nie boją się ani chłodnej aury, ani niezbyt przychylnych warunków atmosferycznych. Ostatnia kolejka gminnej ligi piłki nożnej dostarczyła nam nie tylko emocji sportowych, ale również prawdziwy pokaz determinacji i pasji do futbolu.
Pogoda nie była łaskawa, kiedy drużyny przystąpiły do rywalizacji na gminnym boisku w Bajtkowie. Niska temperatura, okazjonalna mżawka i wyjątkowo silny wiatr nie przeszkodziły jednak zawodnikom w rozegraniu wszystkich meczów. Piłkarze stanęli twarzą w twarz nie tylko z przeciwnikami i własnymi słabościami, ale również z kaprysami natury.

Ważne było starcie pomiędzy Bajtkowem a Legią. Gospodarze zwyciężyli 4:3 i tym samym zdobyli tytuł mistrza gminnej ligi piłki nożnej. To zaszczytne osiągnięcie odnotowane jest pod patronatem Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego, który z dumą gratulował zwycięzcom, razem ze specjalnymi gośćmi obecnymi na finale ligi – posłami na Sejm RP Jerzym Małeckim i Iwoną Arent.

W innym meczu Straduny wygrały z Przykopką, co graczom ze Stradun pozwoliło zająć 4. miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Zespół z Przykopki z kolei znalazł się na 5. miejscu, ale warto docenić ich zaangażowanie i pasję, jakie wkładali w rozgrywki.

Ostatni mecz przyniósł nie tylko zwycięzców, ale także moment chwilowego ożywienia pogodowego. Słoneczko wyjrzało zza chmur, a atmosfera stworzyła doskonałe warunki do sportowej rywalizacji. Mecz był pełen zwrotów akcji, ale ostatecznie drużyna Poloneza Nowa Wieś Ełcka pokonała Chełchy 4:3. To zwycięstwo zapewniło im 2. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Podczas ceremonii zakończenia sezonu nie mogło zabraknąć wyróżnień dla najlepszych zawodników całej ligi. Michał Masłowski z Poloneza zdobył tytuł najlepszego zawodnika, podczas gdy Rafał Chodakowski z drużyny Bajtkowo okazał się najlepszym strzelcem. Andrzej Świderski z Poloneza otrzymał tytuł najlepszego bramkarza. Zakończenie sezonu to czas podsumowań, wspomnień i refleksji nad tym, co przyniosła rywalizacja na boisku.


- Niech to będzie inspiracją dla młodych talentów, aby kontynuować swoją drogę w sporcie i dążyć do osiągania swoich małych marzeń – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Bajtkowo i inne miejscowości naszej pięknej gminy udowodniły, że wspólna pasja i determinacja potrafią pokonać nawet kaprysy pogody. Gratuluję wszystkim drużynom za emocjonujący sezon i czekam z niecierpliwością na kolejne sportowe wyzwania.

Wszystko wskazuje na to, że podobne rozgrywki odbędą się także w sezonie jesienno-zimowym, ale już pod dachem, najprawdopodobniej w sali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach.

mat. Gmina Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5