Smerfna wizyta dzieci na komendzie - łapały łakomego misia

2023-09-18 15:59:08(ost. akt: 2023-09-18 16:13:10)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

W ramach działań Otwarte Jednostki Policji ełcką komendę odwiedziła grupa „Smerfy” z przedszkola "Niezapominajka". Policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji.
Tego rodzaju spotkania zawsze wnoszą dużo radości zarówno u dzieci, jak i u policjantów. Tym razem mundurowych na komendzie odwiedziły (15.09.2023 r.) przedszkolaki z ełckiego przedszkola "Niezapominajka".

Dzieci nie kryły radości oglądając sprzęt i wyposażenie służbowe ełckich policjantów. Wizyta była świetną okazją do przymierzenia kamizelek, czapek policyjnych oraz środków przymusu. Niewątpliwą atrakcją dla maluchów było obejrzenie radiowozu, usłyszenie i zobaczenie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

Każdy z przedszkolaków mógł poczuć się jak prawdziwy detektyw i złapać przestępcę - Misiaczka Rozrabiaczka - który okradł pewną cukiernię z łakoci i ukrył się w sali. Po znalezieniu łobuza przedszkolaki przekazały go w ręce Komendanta, który podziękował im drobnym upominkiem.


Dzieci zobaczyły także, jak zdejmuje się odciski palców - każdy mógł odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę.

- Wizyta u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań. Dzieci bezpośrednio poznają policjantów i mogą z nimi spokojnie porozmawiać w miłej atmosferze - tłumaczą ełccy mundurowi.

mat. KPP Ełk; opr. mac.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5