Czy Ełcka Wichura potarga Niemkę na Suzuki Boxing Night?

2023-09-12 19:36:07(ost. akt: 2023-09-15 12:40:21)

Autor zdjęcia: Polski Związek Bokserski

Ze srebrem wróciła Natalia Kuczewska z Międzynarodowych Mistrzostw Śląska. W walce o złoto, po wyrównanym pojedynku, decyzją sędziów Polka musiała uznać wyższość Kazaszki. W piątek 15 IX Kuczewska stoczy swoją kolejną walkę - zmierzy się z Niemką na Suzuki Boxing Night. Gala i pojedynek ełczanki będą transmitowane w TVP Sport.
Reprezentantka Anglii i zawodniczka z Kazachstanu zostały ringowymi skalpami Natalii Kuczewskiej rywalizującej przed chwilą na dużym międzynarodowym turnieju, jaki odbył się w dn. 4 – 9 IX . Kuczewska – na co dzień zawodniczka ełckiego MKB Mazur Ełk – startowała w kat. -50 kg i były to dla niej udane zawody.

Swoją pierwszą walkę reprezentantka Polski stoczyła we wtorek 5 IX, zwyciężając z 5-cio krotną mistrzynią Anglii Kelsey Oakley (ostatni tytuł zdobyła w zeszłym roku jako 18-letnia seniorka). Ełcka Wichura pokazała skuteczny i przemyślany boks bez zbytnich fajerwerków, co nie zmienia faktu, że w ringu wiedziała kiedy i jak przycisnąć niezłą rywalkę. Sędziowie nie mieli problemu z werdyktem i stosunkiem 2:1 wygraną przyznali Polce, która tym samym awansowała do półfinałów imprezy.

Kuczewska vs Oakley (2:1)

W tym Kuczewska zmierzyła się czwartek 7 IX z Kazaszką Moldir Toikovą. O ile pierwsza walka w wykonaniu Ełckiej Wichury była poprawna, to w półfinale reprezentantka naszego kraju zabrała Toikovą do bokserskiej szkoły – stoczyła świetny pojedynek, boksowała mądrze, pokazała spory arsenał umiejętności pięściarskich i bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. Pod wrażeniem byli zgromadzeni w hali kibice, jak i eksperci śledzący rywalizację na gliwickich mistrzostwach – Kuczewska pokazała naprawdę jakościowy boks i w zdecydowany sposób (3:0) awansowała do finału, już zapewniając sobie co najmniej brązowy medal. Złoto było na wyciągnięcie ręki.

Obrazek w tresci

Walkę o tytuł mistrzowski zawodniczka ełckiego Mazura stoczyła z Aluą Balkebikovą, rodaczką odprawionej w świetnym stylu Toikovei. Kazachstańska pięściarka wyciągnęła wnioski z półfinałowych błędów reprezentacyjnej koleżanki i dała Polce z Ełku trudny i wyrównany pojedynek.

Obie zawodniczki zaczęły ostrożnie, badając przez chwilę swoją ringową formę, po czym kibice i widzowie zgromadzeni na transmisji LIVE obejrzeli sporo ciosów i dużo dobrego, przemyślanego boksu z obu stron. Wyższa i większa Balkebikova starała się robić użytek ze swoich warunków fizycznych, do tego była agresywniejsza w ringu, niż półfinałowa rywalka Kuczewskiej. Ta z kolei próbowała swoich szans w punktowaniu dzięki szybkim rękom i zwinnym nogom. Obie pięściarki miały swoje momenty, z czego Polka wydawała się trafiać czyściej, co nawet wówczas nie przeszkadzało trenerce Kazaszki gorąco dopingować swoją zawodniczkę. Być może aktywna i żywiołowa agitacja w stylu Lou Duvy (de facto żaden trener bokserski, a manager – showman, którego zadaniem było właśnie „pilnowanie” punktowania i wywieranie presji na sędziach) miała jakiś wpływ na sędziów, którzy mieli prawo mieć mały ból głowy wydając werdykt. Ich decyzją (2:1) Międzynarodową Mistrzynią Śląska 2023 została Kazaszka Balkebikova. Natalii Kuczewskiej przypadł srebrny medal, który ta z pewnością z zadowoleniem dołączy do rosnącej kolekcji trofeów.

Kuczewska na Suzuki Boxing Night


To nie koniec bokserskich emocji dla kibiców pięściarki ze stolicy Mazur. Już za chwilę Ełcką Wichurę zobaczymy w ringu ponownie i to na dużej imprezie transmitowanej przez telewizję. W piątek 15 IX zawodniczka ełckiego Mazura zaprezentuje się na Suzuki Boxing Night w ramach meczu drużynowego Polska vs Niemcy. W ringu skrzyżuje rękawice z Farah Youssif. Gala Suzuki Boxing Night 23 będzie transmitowana od godz. 20:00 w TVP Sport. Dla reprezentantki naszego kraju start w Kolnie (woj. podlaskie) to kolejny etap przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Azerbejdżanie i kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich we Francji.

Maciej Chrościelewski

ważenie przed Suzuki Boxing Night 23 (15 IX 23 r. Kolno): Kuczewska (POL) vs Youssif (GER)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5