Przed nami Ogólnopolski Festyn Tenisowy

2023-09-13 11:20:00(ost. akt: 2023-09-14 09:16:02)

Autor zdjęcia: aktywnidlapolski.pl

Fundacja Aktywni dla Polski zaprasza na trzecią edycję Tenisowego Dnia Dziecka zorganizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego. Festyn i turniej tenisowy odbędzie się 15 września na kortach przy stadionie miejskim w Ełku.
Zawody i piknik sportowy będą miały za zadanie przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież, ale też całe rodziny z tym pięknym, cieszącym się coraz większą popularnością sportem. W „Tenisowym Dniu Dziecka” nie chodzi głównie o rywalizacje ale przede wszystkim o dobrą zabawę, aktywny wypoczynek i promocję tenisa jako sportu dla każdego. Sukcesy polskich tenisistek i tenisistów pobudzają wyobraźnie naszych dzieci i na pewno są doskonałą zachętą do uprawiania tego sportu, dajmy wspólnie im szansę iść w ślady swoich sportowych idoli. Dla uczestników czekają liczne proste konkursy sprawnościowe z elementami tenisa, a doświadczeni trenerzy przeprowadzą krótkie szkolenie i sprawdzą predyspozycje do tego sportu.

Oprócz turnieju tenisowego w dwóch kategoriach, organizatorzy zaplanowali „Małe Igrzyska Olimpijskie” z konkurencjami dostosowanymi do wieku uczestników, gdzie będą przygotowane ćwiczenia między innymi z takich z takich dyscyplin jak: łucznictwo, rzuty do celu, badminton, piłka nożna i oczywiście konkurencje tenisowe. Wszystkie konkursy będą prowadzone przez animatorów i wolontariuszy.

Uczestnicy Tenisowego Dnia Dziecka będą mogli wziąć udział w turnieju tenisowym, w mini igrzyskach sportowych a także w szkoleniu przeprowadzonym przez doświadczonych trenerów tenisa. Dla spragnionych nauki oraz poznania tajników gry w tenisa, do dyspozycji będą trenerzy miejscowej Akademii, którzy będą zachęcali początkujących do rozpoczęcia nauki gry w tenisa, a tych bardziej doświadczonych konsultowali celem poprawienia techniki.

Kategorie turniejowe:
Chłopcy i dziewczynki do lat 8 (dzieci urodzone w 2015 roku i młodsze)
Chłopcy i dziewczynki 9 – 10 lat (dzieci urodzone w 2013 i 2014 roku)
Chłopcy i dziewczynki 5 – 10 lat gry i konkursy sprawnościowe indywidualne i rodzinne

Udział w imprezie jest bezpłatny. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy dziecka na naszej stronie i pojawić się na kortach 15 września 2023.


aktywnidlapolski.pl, tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5