YAMAHA || Zabawa i nauka bramą do muzycznej kreatywności

2023-08-29 11:12:36(ost. akt: 2023-08-31 09:55:08)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Szkoła Muzyczna Yamaha Ełk / FB

Jednym z kluczowych założeń Szkoły Muzycznej YAMAHA jest przekonanie, że "Nie ma ludzi niemuzykalnych. Są tylko nieodkryte talenty." To motto wpisane jest w samą istotę programów edukacyjnych realizowanych w cenionej i szanowanej kuźni muzycznych talentów.

Autentyczność, wysoki poziom nauczania i inspirująca atmosfera zajęć przyciągają do Szkoły Muzycznej YAMAHA dzieci, młodzież i dorosłych. Nauka odbywa się w grupach, co sprzyja wymianie doświadczeń i wspólnemu rozwojowi, oraz w trybie indywidualnym, co pozwala na dostosowanie zajęć do potrzeb każdego ucznia.

KUŹNIA MUZYCZNYCH TALENTÓW

Tworzenie pozytywnego środowiska sprzyjającego nauce i zapewniającego ciekawe doświadczenia odkrywane wszystkimi zmysłami jest wyzwaniem dla zaangażowanych w lekcje nauczycieli. Na zajęciach do wspólnej nauki zachęcane są dzieci z bardzo różnych środowisk – w tym autystyczne – oraz różnych poziomów wcześniejszej edukacji. Równolegle otrzymują wsparcie indywidualne. Dzięki tak wszechstronnemu podejściu kompleksowo rozwijają zdolności muzyczne i jednocześnie umiejętność współpracy w grupie.


Szkoła Muzyczna YAMAHA oferuje szeroki wachlarz programów obejmujących wiele instrumentów i skierowanych do przeróżnych grup wiekowych, od dzieci po seniorów.

* Niemowlaki w krainie dźwięków (od 4 m-ca), Szkraby i Muzyka (od 18 m-ca) – zajęcia te wykorzystują tematy ze świata doświadczeń dzieci. Poprzez śpiew, ćwiczenia rytmiczne, gry ruchowe, opowiadania, gry na palcach, możliwe jest włączenie muzyki do świata dzieci.
* Music Wonderland (od 3-4 r.) – w tym programie dziecko rozwinie wrażliwość i ekspresję, a także muzyczne podstawy. Słuchanie muzyki, wyczuwanie rytmu całym ciałem, odkrywanie i tworzenie dźwięków za pomocą klawiatury keyboardu to przede wszystkim fantastyczna zabawa.
* YAMAHA to możliwość uczenia się dzieci i dorosłych na kursach instrumentalnych gry na pianinie, keyboardzie, gitarze klasycznej, altówce. W ramach Popular Music Course (Szkoła Muzyki Rozrywkowej) YAMAHA oferuje zajęcia dla pasjonatów skrzypiec, gitary elektrycznej, basowej, perkusji a także zajęcia wokalne.Sztandarową ofertą Szkoły Muzycznej YAMAHA i tym co ją wyróżnia jest program edukacji muzycznej Junior Music Course, skierowany do dzieci w wieku 4 – 7 lat.

ZABAWA & NAUKA

JMC jest swoistym fundamentem, na którym oparta jest ta wyjątkowa i sprawdzona kuźnia muzycznych talentów. Kurs dostosowany jest do fizycznego, emocjonalnego oraz intelektualnego rozwoju dzieci. Zawiera treści nauczania, podejście i styl lekcji dopasowane do tych wszystkich aspektów.

W pierwszych latach życia dzieci rozwijają swój słuch w zaskakująco szybkim tempie. Mają zdolność zapamiętywania dźwięków i słów, które usłyszą po raz pierwszy. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby już w tym okresie eksponować dzieci na różnorodne gatunki muzyczne poprzez słuchanie, śpiewanie i grę na instrumentach. Dzięki temu zdobywają one solidne podstawy do właściwej percepcji muzyki.

Jest to doskonały moment na rozwijanie słuchu absolutnego, rozumienia harmonii oraz odbierania barw i fraz muzycznych. Równocześnie dzieci uczą się podstawowych elementów muzyki, takich jak melodia, rytm i harmonia, a do tego używają keyboardów jako narzędzi edukacyjnych, ponieważ jest to instrument miękki — tłumaczy Ewa Horoszkiewicz, dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Suwałkach i Ełku.


Głównym celem JMC jest umożliwienie dzieciom przeniesienia na instrument tego, co słyszą i zagrania tego, co śpiewają. W ten sposób rozwijają własną twórczość muzyczną oraz wyrażają swoje emocje przy pomocy keyboardów. Program realizowany w szkole wzmacnia rozwój umysłowy dzieci w naprawdę wszechstronny sposób, co przydaje się im zwłaszcza na etapie wczesnoszkolnej edukacji muzycznej i nie tylko.

Po ukończeniu naszego programu JMC takie dzieci są świetnie przygotowane do tworzenia muzyki i komponowania. Naszą dewizą jest: „słuchaj, zaśpiewaj, zagraj”. Teoria jest „gdzieś” daleko. Stawiamy na kreatywność i to daje świetne efekty — podkreśla absolwentka PSM I i II st. w Koszalinie, Słupskiej Akademii Wychowania Muzycznego, Wydziału Sztuk Plastycznych UWM w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie (studia w zakresie logopedii).Program jest bardzo ceniony przez pedagogów, rodziców i uczniów. Należy wspomnieć, że wśród laureatów ostatniej edycji Konkursu Chopinowskiego znalazł się Polak, który ma za sobą cały proces kształcenia według założeń programu Junior Music Course. Ale zalety JMC wykraczają daleko poza sferę stricte muzyczną. Programy w Szkole Muzycznej Yamaha są przygotowywane przez sztab muzyków, pedagogów, psychologów.

Po takich programach wczesnodziecięcych maluch idący do szkoły jest fantastycznie przygotowany jeżeli chodzi np. o koncentrację, kreatywność, co bardzo pomaga w nauce, zwłaszcza takich przedmiotów jak matematyka czy języki obce.

Z MUZYCZNĄ PASJĄ DO DZIECI

Wysoką jakość Szkoły Muzycznej YAMAHA gwarantuje wykwalifikowany personel, na czele z dyrektor Ewą Horoszkiewicz. Doświadczona pedagog (m. in. programy NWKD, SIM, Music Wonderland i wspomniany Junior Music Course JMC), specjalizująca się w skrzypcach i altówce p. Ewa ma do pomocy nauczycieli (4 osoby), którzy przeszli cały proces szkolenia i muzyczne programy, w tym wymagający 3-letni kurs JMC potwierdzony egzaminem. Wysoki poziom kadry oraz świetne, przyjacielskie podejście do małych adeptów muzyki to gwarancja skutecznego i przyjemnego procesu nauczania. Co ważne suwalsko-ełcka YAMAHA jest jedyną szkołą na Mazurach, która oferuje wszystkie i komplementarne wczesnodziecięce muzyczne programy nauczania.


O jakości szkoły można będzie przekonać się osobiście już niebawem – 9 IX (sobota) YAMAHA zaprasza do siebie na dni otwarte. Szkoła znajduje się przy ul. Kościuszki 16 (budynek za katedrą). To świetna okazja dla rodziców, aby uzyskali odpowiedzi na wszelkie pytania, przekonali się o świetnym instrumentarium placówki oraz porozmawiali z jej sympatyczną kadrą.

— Zapraszamy serdecznie! — zachęca gorąco dyrektor Horoszkiewicz.

W razie pytań proszę dzwonić: 786-809-509

Plan zajęć próbnych:

10.00 - Szkraby i Muzyka ( dzieci od 18 miesiąca - 3 lat)
10.45- Music Wonderland ( dzieci od 3 roku życia- 4 lat)
11.20 - Junior Music Course ( dzieci od 4-7 roku życia)
12.00- Gitara klasyczna, elektryczna, basowa, perkusja ( dzieci od 7 roku życia, młodzież i dorośli.
13.00- Pianino, keyboard ( dzieci od 7 roku życia, młodzież i dorośli)
13.45- Skrzypce, wokal.( dzieci od 7 roku życia, dzieci i dorośli)


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5