Ciągnik przygniótł 12-latka - chłopiec kierował pojazdem!

2023-08-14 11:49:30(ost. akt: 2023-08-14 13:13:35)

Autor zdjęcia: mł. asp. Łukasz Rutkowski (PPSP w Ełku) / FB

Groźny wypadek w powiecie ełckim - ciągnik rolniczy przygniótł 12-latka, który najprawdopodobniej bez wiedzy rodziców uruchomił pojazd i wpadł do rowu. Chłopiec śmigłowcem został przetransportowany do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (13 VIII 23 r.) w jednej z miejscowości na terenie gminy Kalinowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec bez wiedzy rodziców uruchomił, stojący na pastwisku niezabezpieczony ciągnik rolniczy należący do jego ojca. Następnie, jadąc drogą gruntową na pastwisku zjechał do rowu. W wyniku tego ciągnik przewrócił się przygniatając dziecko.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany śmigłowiec LPR, który przetransportował dziecko do szpitala w Suwałkach. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

W działaniach trwających łącznie 1 godzinę i 23 minuty wzięło udział 29 strażaków, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Działania zastępów straży pożarnej polegały na wyznaczeniu w terenie i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy w przetransportowaniu osoby poszkodowanej do śmigłowca, sprawdzeniu zbiornika przewożonego na przyczepie i sprawdzeniu ciągnika pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych - czytamy na FB Komendy PPSP w Ełku.

POLICJA PRZYPOMINA!

- Trwa sezon prac polowych, apelujemy więc do dorosłych by zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych. Rodzice mogą angażować dzieci do pomocy przy różnych pracach w gospodarstwie rolnym, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla ich życia i zdrowia. Dołóżmy starań by najmłodsi nie wykonywali niebezpiecznych prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych. Kategorycznie nie pozwalajmy im na obsługę ciągników oraz innych maszyn rolniczych i właściwie je zabezpieczajmy, by uniemożliwić dzieciom uruchomienie ich - przypomina nadkom. Agata Jonik z KPP w Ełku.


opr. mac. na podst. mat. KPP Ełk i KPPSP w Ełku

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5