Znamy zwycięzców XVI Mazurskich Zawodów Balonowych

2023-07-23 09:17:46(ost. akt: 2023-07-23 14:21:26)

Autor zdjęcia: MOSiR Ełk

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 12 załóg z Polski i 1 z Łotwy. Przez trzy udało się rozegrać cztery z pięciu zaplanowanych lotów.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Poznajmy naszą historię!

Poznajmy naszą historię!


PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Naprawią to, co zniszczyli

Naprawią to, co zniszczyli


Zawody balonowe to nie tylko konkurencja i rywalizacja, ale także spektakularne widowisko przyciągające uwagę widzów. Wznoszące się w powietrze balony tworzą malowniczy obraz, który pozostaje w pamięci na zawsze. Każdy balon jest wyjątkowy, różni się kolorem i wzorem, a niektóre nawet kształtem, co sprawia, że ​​widok na niebo staje się jeszcze bardziej magiczny.

W trakcie zawodów, piloci balonów rywalizują, próbując osiągnąć odpowiednią wysokość lotu, zgodnie z wyznaczonymi celami i trasą. Wysokość lotu jest regulowana i kontrolowana przez pilotów za pomocą specjalnych zasobników gazów unoszących balon. W zależności od ilości gazu w balonie, można kontrolować zarówno wznoszenie, jak i opadanie balonu. To umożliwia uczestnikom dostosowanie się do zmieniających się warunków atmosferycznych i utrzymanie stabilnego lotu.
Zawody balonowe to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję, rywalizację i niesamowite widoki.

W tym roku podczas XVI Mazurskich Zawodach Balonowych o puchar Prezydenta Miasta Ełku rywalizowało 12 załóg z Polski i 1 z Łotwy. Po czterech z pięciu zaplanowanych lotów zwyciężył Tomasz Filus, a na kolejnych stopniach podium stanęli Roman Bauta i Zbigniew Jagodzik.

tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5