Jubileuszowa akcja WOŚP - skrzywdzone misie czekały na mieszkańców miasta

2023-05-31 10:37:53(ost. akt: 2023-05-31 10:54:54)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Za nami dziesiąta edycja akcji „Historia Misia. Nie bij mnie – kochaj mnie!” organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci, stąd wczoraj (wtorek 30 maja) w całym Ełku pojawiły się „skrzywdzone misie” i czekały na przygarnięcie.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dziesiąty zorganizowała akcję „Historia Misia. Nie bij mnie – kochaj mnie!”. Organizatorzy akcji kategorycznie sprzeciwiają się przemocy zarówno słownej jak i fizycznej, zwłaszcza wobec bezbronnych dzieci.

Celem corocznej akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów, sprawienie by zatrzymali się na chwilę i przeczytali co pluszowy miś ma napisane na dołączonej kartce. Organizatorom zależało nam na tym, żeby była jakaś reakcja.

- Chcemy pokazać, że warto podejść do małej, bezbronnej istoty, sprawdzić co się dzieje i co najważniejsze – zacząć reagować - uzasadniali.

Po niedawnych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska ,widać niestety, że świadomość potrzeby reagowania jest nadal niska. Nadal są ludzie, którzy przechodzą obojętnie wobec krzywdy dzieci. Miasto Ełk jak co roku dołączyło do akcji. 30 maja w wielu miejscach w Ełku pojawiły się misie z symbolicznie zabandażowaną łapką lub zaklejoną plastrem głową. Spotkanego misia można było - o co apelował ełcki ratusz - przygarnąć. W tym roku misie czekały na mieszkańców w następujących miejscach:

1. Plac zabaw przy promenadzie (ul. Nadjeziorna)
2. Park Solidarności
3. Plac Jana Pawła II
4. Skwer ks. K. Foksa
5. Urząd Miasta
6. Park na Tuwima
7. Plac Miejski przy Bramie Mazur
8. Park linowy
9. Skwer z Zegarem Słonecznym i Fontanną z Rusałką
10. Bajorko na osiedlu Północ II
11. Muzeum Historyczne
12. Plac zabaw na Konieczkach
13. Wyjście z tunelu na Kilińskiego przy SP 7
14. Park przy ulicy Słowackiego
15. Park Kopernika
mat. UM w Ełku

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5