Roślinki za śmieci. Tym razem w gminie Prostki

2023-05-26 08:54:43(ost. akt: 2023-05-26 09:09:32)

Autor zdjęcia: prostki.pl

W Ełku przeprowadzana jest akcja pod hasłem „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”. Z kolei w Prostkach w maju odbyła się akcja „Odpad zdasz, krzew masz”.
Przed budynkiem Urzędu Gminy w Prostkach odbyła się kolejna odsłona proekologicznej akcji pod hasłem „Odpad zdasz, krzew masz”. W zamian za 30 zgniecionych butelek PET każdy uczestnik otrzymał sadzonkę kwitnącego krzewu.

Dla mieszkańców Gminy Prostki przygotowaliśmy 300 sztuk sadzonek, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Nasi najmłodsi mieszkańcy otrzymali drewnianą zakładkę do książki z motywem drzewka. Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców całej Gminy Prostki, za co jesteśmy bardzo wdzięczni — relacjonują gminni urzędnicy. — Naszą inicjatywę oraz organizację wydarzenia wsparło Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Eko-Mazury, które przyjęło nasze zaproszenie. Zaproponowane przez naszych gości zabawy oraz pogadanki edukacyjne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przybyłych mieszkańców, zwłaszcza wśród najmłodszych ekologów. Dziękujemy za wspólnie podjęte działania. Podziękowania kierujemy również do firmy MPO Białystok na czele z pracownikami oddziału w Grajewie, która po raz kolejny wsparła organizację wydarzenia.

Odpady segregujesz:
Wiele dla siebie i innych zyskujesz
Naszą planetę ratujesz
Postawę ekologiczną promujesz
Świadomość pokoleń kształtujesz
Czyste i zdrowe środowisko utrzymujesz
Ocieplenie klimatu wstrzymujesz
Surowce wtórne produkujesz
Swoim działaniem innych motywujesz
Wysokość opłaty za odpady precyzujesz
Gminę Prostki szanujesz

UG Prostki, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5