Startuje ORLEN 79. Rajd Polski

2023-05-15 11:53:40(ost. akt: 2023-05-19 08:54:42)
Załoga Miko Marczyk-Szymon Gospodarczyk do mety doleciała na pierwszym miejscu

Załoga Miko Marczyk-Szymon Gospodarczyk do mety doleciała na pierwszym miejscu

Autor zdjęcia: Tomasz Filipiak

W Mikołajkach zjawią się ostatecznie 83 załogi z 25 krajów, które będą rywalizowały o końcowy triumf w trzeciej rundzie mistrzostw Europy (ERC) oraz w drugiej odsłonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP)
Piątek (19 maja) rozpocznie się od doskonale znanego wszystkim kibicom sportów motorowych superoesu Mikołajki Arena. z zaplanowanej na torze strefy kibica widoczna jest rywalizacja na niemal całej trasie. Tuż obok zlokalizowane jest także miasteczko „Food Truck”, strefa dla dzieci „Kids Zone” oraz lądowisko dla helikopterów wykonujących loty widokowe. Dzięki lotom helikopterem będzie można podziwiać z lotu ptaka walkę na czterech odcinkach specjalnych: Mikołajki Arena w piątek i w sobotę oraz Mikołajki dwukrotnie w niedzielę. Bilety na loty widokowe już teraz można kupić w sklepie topgift.pl, a podczas rajdu będą dostępne w Punktach Informacji Kibica oraz na lądowisku Mikołajki Arena.

W sobotę (20 maja) zachęcamy do odwiedzenia jednej z trzech dużych stref kibica w okolicach miejscowości Nowy Młyn. Wiele emocji dostarczy z pewnością kibicowanie w strefach Krupin (OS Markowskie) i Gryzy (OS Świętajno).

W niedzielę (21 maja) polecamy wycieczkę na nowe odcinki Barczewo (polecamy strefę Kołaki) oraz Biskupiec (zlokalizowana w pobliżu mety strefa Zameczek). w pobliżu bazy rajdu rekomendacji nie wymaga zawsze licznie odwiedzana przez kibiców strefa Nowe Sady Arena (OS Mikołajki), sekwencja kilku dobrze widocznych zakrętów, zlokalizowana obok miejscowości Nowe Sady.

Posiadacze dowolnych karnetów kibica ORLEN 79.Rajdu Polski mogą korzystać bez dodatkowych opłat z Rally Campingów - sieci bezpłatnych miejsc do rozstawienia namiotów lub zaparkowania kampera. Miejsca te zlokalizowane są obok wybranych stref kibica bezpośrednio przy trasie rajdu.
Więcej informacji na rajdpolski.pl

rajdpolski.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur1995 #3109764 19 maj 2023 21:41

    A gdzie są ekolodzy, gdy tak gigantyczna impreza rozjeżdża Mazury w szczycie sezonu lęgowego ptaków? Nie ma protestów? Ach, warszawka się przecież dobrze bawi! Za to my mamy jeździć z Ełku do Olsztyna przez Łomżę albo Węgorzewo, bo cyt! żółwie śpią.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5