Ełczanie stanęli na podium i otrzymali symboliczne indeksy

2023-05-16 18:54:34(ost. akt: 2023-05-16 19:01:40)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Geopodchody 2023” zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. W olsztyńskim evencie musieli ustąpić miejsca na podium tylko swoim rówieśnikom ze stolicy kraju.
Drużyna w składzie: Bartłomiej Słapiński, Bartosz Wysocki i Robin Sudhof, ustąpiła miejsca jedynie drużynie z Warszawy. Geopodchody to zawody nastawione przede wszystkim na umiejętności praktyczne.

Rywalizacja odbyła się na terenie olsztyńskiego kampusu akademickiego Kortowo, a drużyny rozwiązywały wiele zadań z użyciem sprzętu pomiarowego w naturalnych warunkach terenowych, wykonywały pomiary i obliczenia oraz sporządzały dokumentację wykonanych prac w postaci szkiców, map, wykresów itp.

Oprócz nagród rzeczowych uczniowie otrzymali symboliczne indeksy, gwarantujące prawo przyjęcia na I rok studiów na kierunku geodezja i kartografia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Konkurs został zorganizowany przez Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

mat. Starostwo Powiatowe w Ełku

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5