Smocze łodzie znów wypłyną na Jezioro Ełckie

2023-05-10 11:14:06(ost. akt: 2023-05-10 11:18:34)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XI Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim, które odbędą się w sobotę, 24 czerwca 2023 roku. Popularna impreza wraca po pandemicznej przerwie.
Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych. Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przodzie.

Swoje drużyny na wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników (plus bębniarz). Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane (w tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety).

XI Wyścigi Smoczych Łodzi zostaną rozegrane w sobotę, 24 czerwca 2023 roku na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. Drużynę można zgłaszać do piątku, 16 czerwca br., do godziny 15.30, drogą elektroniczną na adres e-mail: informacje@powiat.elk.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i skład drużyny oraz wskazać kapitana wraz z numerem kontaktowym.

Regulamin zawodów dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ełku. Gorąco zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

mat. Starostwo Powiatowe w Ełku

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5