Kto został mistrzem województwa?

2023-05-08 08:25:25(ost. akt: 2023-05-08 08:32:11)

Autor zdjęcia: Łukasz Tarasiewicz

Na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi odbył się Finał Województwa Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców.
W rozgrywkach, które odbyły się w czwartek, 27 kwietnia, uczestniczyły trzy najlepsze drużyny z województwa. Zespół Liceum Ogólnokształcącego z Gołdapi w składzie: Maciej Buńko, Antoni Buraczewski, Bartosz Hołdyński, Marcin Jurewicz, Wojciech Ołów, Dominik Skiba, Kamil Sznurkowski, Jakub Szułczyński, Dominik Święcki, Piotr Zbierajewski, Jakub Ziemiacki pokonał 2:0 – Zespół Szkół nr 1 w Białej Pisce oraz przegrał 2:5 – z Zespołem Szkół Sportowych z Ełku i wywalczył w turnieju finałowym drugie miejsce. Na ich szyjach zawisły srebrne medale.

Mistrzami województwa zostali piłkarze ZSS Ełk. Na zakończenie drużyny otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Oskara Ryszkiewicza (ZSS Ełk).

Najlepsi zawodnicy w zespołach tj. Kacper Chalecki (ZSS Ełk), Kamil Sznurkowski (LO Gołdap), Artur Zduńczyk (ZS nr 1 Biała Piska), nagrodzeni zostali pięknymi statuetkami. Drużyny otrzymały poczęstunek w postaci kanapek i wody mineralnej ufundowany przez Starostwo Powiatowe.

W organizację turnieju włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i oczywiście Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Gołdapskiego – Marzanny Wardziejewskiej.

Wyniki
LO Gołdap 2:1 ZS 1 Biała Piska
ZSS Ełk 5:0 ZS 1 Biała Piska
ZSS Ełk 5:2 LO Gołdap
Klasyfikacja końcowa:
1. ZSS Ełk 6 pkt
2. LO Gołdap 3 pkt
3. ZS 1 Biała Piska 0 pkt

Łukasz Tarasiewicz, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5