Ełczanin Wicemistrzem Polski!

2023-04-03 13:27:05(ost. akt: 2023-04-03 13:30:30)

Autor zdjęcia: Klub Judo Shamo Ełk

W niedzielę w Ropczycach odbyły się indywidualnie i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo.
Jedynym zawodnikiem Klubu Judo Shamo Ełk na tej imprezie był Dawid Rafałowski. Po raz trzeci z rzędu Dawid sięgnął po medal z tej rangi zawodów.

Po wcześniejszych dwóch brązowych medalach, tym razem na podium wspiął się o stopień wyżej i wczoraj zajął 2. miejsce w kat. -77kg i tym samym wywalczył tytuł Wicemistrza Polski — relacjonuje Krzysztof Sosnowski z Klubu Judo Shamo Ełk.

I jak dodaje to bardzo ważny wynik w kontekście powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Kielcach od 21 do 23 kwietnia. Niebawem zostanie ogłoszony skład Kadry Narodowej i okaże się czy Dawid dostanie szansę występu. W zeszłym roku podczas ME Juniorów w estońskim Rekvere, Dawid wywalczył brązowy medal kat. -77kg.