Szczytny cel przedstawienia licealistów z RedShow

2023-03-25 21:57:52(ost. akt: 2023-03-25 22:17:03)

Autor zdjęcia: ks. Grzegorz Kunko

Szkolna Grupa Teatralna RedShow z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku wystawiła z wielkim rozmachem i bogactwem środków artystycznych przedstawienie muzyczne. Z opłat za bilety na premierę przedstawienia uzyskano kwotę 1055 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na długotrwałą rehabilitację Sebastiana Ocimka – ucznia I LO w Ełku.
Sztuka teatralna pt. "Przejście ku wolności" zainteresowała uczniów i nauczycieli oraz zebrała komplet widzów, a swoją premierę miała w czwartek 23 marca na dużej scenie Ełckiego Centrum Kultury.

Przygotowania do przedstawienia odbywały się pod kierunkiem artystycznym nauczycieli p. Elżbiety Wesołowskiej i p. Cezarego Mikiewicza z udziałem uczniów w rolach głównych. Do współpracy zaproszono także profesjonalistów w dziedzinie teatru. Wspaniałą choreografię sceniczną ułożyła p. Beata Wysocka. Scenografię zaprojektowała p. Ewelina Bujnowska.

Artyści prowadzili widza przez wydarzenia opisane w Biblii od stworzenia świata do wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej i dalej do publicznej działalności Jezusa oraz Jego śmierci i zmartwychwstania.

Wszystkie motywy sceniczne przedstawiono w odniesieniu do człowieka XXI wieku dlatego każdy mógł zobaczyć swoje życie w dynamicznym przebiegu akcji.

Artyści dziękują Ełckiemu Centrum Kultury za czas prób scenicznych z udziałem profesjonalnej obsługi technicznej i możliwość wystawienia musicalu na dużej scenie ECK.

mat. ks. Grzegorz Kunko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5