Uświadamiali jak nie stać się ofiarą przemocy w Internecie

2023-03-24 14:34:31(ost. akt: 2023-03-24 14:43:26)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Cyberprzemoc to zjawisko, które coraz częściej dotyka młodych ludzi. Aby uświadomić zagrożenia z nią związane policjanci odwiedzają szkoły i rozmawiają z młodzieżą. Niedawno spotkali się z uczniami SP 9 w Ełku.
W celu zapobiegania takim zjawiskom policjanci z Ełku prowadzą działalność profilaktyczną, odwiedzając w placówkach oświatowych uczniów i edukując ich.
Tym razem policjanci odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 9. Podczas prowadzonych lekcji omówili zjawisko cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

- W codziennej służbie spotykamy się z różnymi przejawami agresji wśród dzieci i młodzieży. Wiele takich sytuacji dzieje się w cyberprzestrzeni. Rozmawiamy z młodzieżą, rodzicami, nauczycielami o takich zjawiskach. Po to, żeby ich unikać i by wszystkim żyło się lepiej - tłumaczą ełccy mundurowi.

Jakie dokładnie tematy poruszają z uczniami?

- W rozmowach z uczniami wyjaśniamy, jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy. Nie braknie także rad, jak reagować na agresję słowną w sieci oraz jak chronić się przed tego typu zjawiskami.Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na temat bezpiecznego korzystania z sieci - precyzują.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5