W trosce o pieszych i rowerzystów

2023-03-23 16:56:01(ost. akt: 2023-03-23 16:57:39)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Podczas akcji ełccy policjanci ujawnili 48 wykroczeń popełnionych przez kierowców, pieszych i rowerzystów, zastosowali 16 pouczeń i nałożyli 32 mandaty karne.
Najwięcej, bo aż 28 wykroczeń związanych było z przekroczeniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca samochodem osobowym marki Honda. Kobieta w Ełku na ulicy Suwalskiej przed oznakowanym przejściem dla pieszych przekroczyła prędkość o 37 km/h. 40-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 800 zł.

Wprawdzie, najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami. Jednak niewłaściwe zachowania pieszych także doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

W przypadku pieszych to przede wszystkim nieostrożne wchodzenie na jezdnię, przechodzenie przy czerwonym świetle,wtargnięcie zza pojazdu czy używanie telefonu na przejściu dla pieszych. Podczas wczorajszych działań policjanci za takie zachowania upomnieli i ukarali dwoje pieszych.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych — apelują ełccy policjanci.

Policjanci podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też na to, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Dużą uwagę poświęcali również wykroczeniom popełnianym przez kierujący samochodami wobec wobec osób poruszających się rowerami czy hulajnogami. Policjanci z drogówki już od wczesnych godzin porannych, szczególnym nadzorem obejmowali te miejsca, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5