Minister Czarnek m.in. w przedszkolu i u Salezjanów

2023-03-17 08:19:45(ost. akt: 2023-03-17 08:31:06)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

W czwartek do Ełku przyjechał Minister Przemysław Czarnek. Odwiedził katolicie przedszkole U Lolka, rozbudowywany Specjalny Ośródek Szklono-Wychowawczy, a także spotkał się z zaproszonymi gośćmi w Oratorium prowadzonych przez Salezjanów.
Minister Przemysław Czarnek odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku. Podczas pobytu w placówce rozmawiał o planie rozbudowy ośrodka. Inwestycja otrzymała finansowanie z rządowego programu "Polski Ład" w kwocie 12,3 mln zł.

12 mln 300 tys. zł na budowę tego niezwykle potrzebnego skrzydła Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku, przy wkładzie własnym powiatu ełckiego w wysokości 3,5 mln zł, jest po to, żeby ten znakomity ośrodek szkolno-wychowawczy, był powiększany i edukował tych, którzy tej edukacji potrzebują jeszcze bardziej. Wychowywał tych, którzy tego wychowania jeszcze bardziej potrzebują — podkreślił minister.

Mający powstać dwukondygnacyjny obiekt, będzie miał powierzchnię użytkową wynoszącą prawie 2 700 mkw., usprawni organizację zajęć oraz poprawi efektywność pracy specjalistów.

Ponadto placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, które usprawnią i uatrakcyjnią zajęcia dla dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi.

Podczas wizyty minister odwiedził pracownię zajęć krawieckich w Szkole Podstawowej nr 1 (należącej do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku), która otrzymała dofinansowanie w kwocie 95 100,00 zł w ramach programu MEiN "Laboratoria Przyszłości".

Minister Przemysław Czarnek spotkał się z dziećmi, nauczycielami i pracownikami Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka”.

Minister złożył również kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Ełku.

Ma zakończenie wizyty w Ełku, minister Czarnek spotkał się zaproszonymi gośćmi w Oratorium prowadzonym przez Saleznajów.

MEiN, tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5