UKS to świetne miejsce na rozwijanie swojej sportowej pasji

2023-03-13 09:33:51(ost. akt: 2023-03-13 09:40:20)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

Czym są UKS-y i jakie działają w powiecie ełckim? UKS jest specjalnym rodzajem stowarzyszenia, stworzonym z myślą o dzieciach, które są jego głównymi członkami. UKS-y są wpisane do ewidencji starosty i przez niego nadzorowane. Dobrym przykładem są kluby siatkarskie.
Swoją przygodę z siatkówką dzieci mogą rozpocząć w uczniowskim klubie sportowym, działającym przy szkole. Jest to dyscyplina zespołowa, więc uczy współpracy w grupie i buduje ducha wspólnoty. Ze względu na swoją specyfikę pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny oraz psychiczny młodego człowieka.

Gra w siatkówkę jest pomocna w budowaniu ogólnej koordynacji ruchowej, niezbędnej do prawidłowego rozwoju dziecka. Siatkówka może dać młodemu człowiekowi o wiele więcej niż jedynie tężyznę fizyczną. Będąc zawodnikiem UKS-u, dziecko poznaje wielu ludzi, zawiązuje przyjaźnie, uczestniczy w zawodach sportowych w różnych zakątkach Polski i świata, co pozwala mu poznać nowe miejsca i kultury. Uczy się także zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa; poznaje smak zwycięstwa, ale też porażki i umie sobie z nią poradzić.

Uczniowskie Kluby Sportowe, zajmujące się siatkówką w Ełku, to: UKS „Maratończyk” przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku, UMKS „MIKRO Ełk” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku, UKS „Green Volley” przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku oraz UKS Salezjańska Organizacja Sportowa „Salos” działająca przy Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Treningi odbywają się pod okiem wykwalifikowanych trenerów raz lub kilka razy w tygodniu w zależności od wieku i zaawansowania zawodników.

- Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa, a w szczególności dzieci, do wyboru jakiejś dyscypliny sportowej. Naszym celem jest zarażenie dzieci pasją do sportu i aktywnego trybu życia - podkreśla ełckie starostwo

mat. Starostwo Powiatowe w Ełku

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5