Policjanci stawiają na profilaktykę, prewencję i edukację

2023-03-09 17:02:23(ost. akt: 2023-03-09 17:52:32)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

W myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” policjanci z Ełku prowadzą wiele działań profilaktycznych. Edukujemy wszystkie grupy wiekowe. Bez wątpienia, jednymi z bardziej wymagających odbiorców są młodzi ludzie u progu dorosłości.
– Podczas dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy głównie o zagrożeniach związanych z przestępczością narkotykową – mówi Agata Jonik z KPP Ełk.

Policjanci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu. Interweniują, patrolują i działają edukacyjnie.

– Z naszym przekazem staramy się docierać do wszystkich grup wiekowych – od przedszkolaków do seniorów. Bez wątpienia, jednymi z bardziej wymagających odbiorców są młodzi ludzie u progu dorosłości – tłumaczy policjantka, dodając, że to bardzo ważne, aby wskazać młodzieży z jakimi współczesnymi zagrożeniami mogą się spotkać i w jaki sposób powinny się przed nimi chronić.

Czwartkowe spotkanie (09.03.2023 r.) spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Miało na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

– Przed nami kolejne spotkania edukacyjne z młodzieżą z towarzyszącym przesłaniem, aby młodość była bezpiecznym okresem w ich życiu – podkreśla policjantka.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5