31 Finał WOŚP - Orkiestra zagrała w Ełku na rekord!

2023-01-31 16:34:12(ost. akt: 2023-02-03 16:59:10)
31 Finał WOŚP w Ełku

31 Finał WOŚP w Ełku

Autor zdjęcia: WOŚP Ełk / FB

Ełk i okolice już po 31 Finale WOŚP! W tym roku mieszkańcy okazali wyjątkowo wielkie serca – chętnie wrzucali do puszek i angażowali się w towarzyszące Orkiestrze akcje. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać rekordową kwotę!
W Ełku Orkiestra „grała” de facto już od piątku, a organizatorzy wespół z partnerami przygotowali mnóstwo atrakcji, jak np. tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”; koncerty muzyczne (ECK); festiwal kulinarny WOŚP, warsztaty, pokazy (Star Wars, pierwsza pomoc), atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy itd.), czy fotobudka (w Galerii Brama Mazur). W sobotę w Warchlak Art Pub odbył się event „Wy.tańcz WOŚP, a w niedzielę Ełk i okolice świętował już właściwy 31 Finał Orkiestry.

Z samego rana odbył się pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa oraz bieg „Policz się z cukrzycą”. Około południa z dworca w Ełku ruszyła Parada Dobrych Serc, a następnie odbył się szereg wydarzeń w Ełckim Centrum Kultury (koncerty, warsztaty, kino dla dzieci, turnieje itd.). Zwieńczeniem ełckiego 31 finału WOŚP było tradycyjne Światełko do Nieba, po którym z pokazem wystąpiła ekipa Fire Team Stare Juchy. Oczywiście w trakcie świętowania nie zabrakło licytacji, nadal są prowadzone np. można pokusić się o pewne "fanty" od Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza. W tym roku WOŚP grał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”.

Ełcki finał udał się wyśmienicie, czego dowodem jest rekordowa zbiórka – niemal 200 tyś zł! (197 041,80)

Kochani oficjalnie padł rekord Ełku! Kwota może jeszcze ulec zmianie, z uwagi na licytacje allegro oraz skarbonkę internetową. Brawo Ełk, Prostki, Stare Juchy i Straduny! Brawo wszyscy Wolontariusze! Brawo Przyjaciele! Brawo wszyscy ludzie o dobrym sercu! To wasza zasługa !!! — cieszy się na swoim FB ełcki sztab WOŚP.

Cieszyli się również ełczanie, którzy - jak widać na fotkach w poniższej galerii - świetnie bawili się pomagając.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5