Ełk świętował Dzień Ochrony Danych Osobowych

2023-01-31 15:43:08(ost. akt: 2023-01-31 15:47:08)
XVII Dzień Ochrony Danych Osobowych; Ełk 31 I 23 r.

XVII Dzień Ochrony Danych Osobowych; Ełk 31 I 23 r.

Autor zdjęcia: UM w Ełku

We wtorek (31 stycznia) obchodzony jest XVII Dzień Ochrony Danych Osobowych. W ramach jego ełckich obchodów zorganizowano konferencję naukową oraz wydarzenia towarzyszące, w tym szkolenie dla przedstawicieli samorządów.
Konferencja naukowa „Przyszłość ochrony danych osobowych w świetle rozwoju technologii” została zorganizowana przez Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Prezydentem Miasta Ełku oraz ełcką filią Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Celem konferencji było przedstawienie administratorom najważniejszych wyzwań w obszarze ochrony danych osobowych, z jakimi w 2023 roku będą musieli się zmierzyć, biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój nowych technologii. Organizatorzy zaplanowali wydarzenia stacjonarne w Ełku oraz w siedzibie filii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, które były także transmitowane w Internecie.

Jednym z wydarzeń towarzyszących tego dnia było szkolenie w ełckim ratuszu. Dotyczyło ono uwzględniania przepisów o ochronie danych osobowych w procesach przetwarzania danych z użyciem nowych technologii. Szkolenie poprowadziła pani Monika Krasińska – Dyrektor Departamentu Orzecznictwa i Legislacji UODO. W spotkaniu wzięło udział ok. 40 osób reprezentujących samorządy lokalne naszego województwa.

mat. UM Ełk; opr. mac.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5