Żeby ferie były bezpieczne...

2023-01-22 15:40:35(ost. akt: 2023-01-22 15:43:59)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Rozpoczęły się wymarzone przez najmłodszych ferie. To czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla dzieci i młodzieży. Nie wolno nam jednak zapominać, iż szczególnie w tym okresie dzieci narażone są na szereg zagrożeń.
W ubiegłym tygodniu w wielu szkołach odbyły się spotkania policjantów z uczniami na temat bezpiecznego zimowego wypoczynku. O czym rozmawiali? Z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w trakcie zimowych zabaw na świeżym powietrzu, w jakich miejscach oraz w jaki sposób powinny się bawić śnieżkami, gdzie wolno jeździć na sankach i łyżwach oraz jakich zasad powinien przestrzegać każdy narciarz czy łyżwiarz.

Policjanci przestrzegają też przed wchodzeniem i ślizganiem się po lodzie na jeziorach, stawach czy rzekach. Zachęcają by korzystać z przygotowanych do tego celu lodowisk. Przypominają również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Starszych uczestników spotkań policjanci uczulali na zagrożenia płynące z sieci i Internetu, a także wynikające z zażywania środków odurzających, dopalaczy czy spożywania alkoholu.

KPP Ełk, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5