Impress Decor — Globalna marka w sercu Mazur

2023-01-04 16:52:57(ost. akt: 2023-01-04 18:28:09)   Artykuł sponsorowany
Wspólna motywacja i kierunek rozwoju decyduje o względnej stabilności w czasach sztormu. Właściwy człowiek na właściwym miejscu to klucz do utrzymania równowagi - podkreśla Rafał Lemieszko

Wspólna motywacja i kierunek rozwoju decyduje o względnej stabilności w czasach sztormu. Właściwy człowiek na właściwym miejscu to klucz do utrzymania równowagi - podkreśla Rafał Lemieszko

Autor zdjęcia: Impress

Naszym głównym zadaniem jest zachwycić wzornictwem projektując i produkując papier dekoracyjny i folię finish. Produkty te są używane przez przemysł meblarski i nie tylko — mówi Rafał Lemieszko, design consultant grupy Impress, cenionej marki o światowym zasięgu, która właśnie w Ełku odnalazła idealne warunki i wizjonerów z pasją.
U SIEBIE, NA SWOIM

Mało osób ma świadomość jak wielką potęgą meblarską jest Polska. Jako Kraj jesteśmy w pierwszej trójce największych eksporterów mebli na świecie. Nasz region od dziesięcioleci skupia specjalistów przetwórstwa drzewnego, meblarstwa i drewna w ogóle. Wiele potężnych biznesów ulokowało tu swoje parki maszynowe. Rozsądnym było również zlokalizowanie druku papieru dekoracyjnego w tej części Europy dla ogólnie pojętej optymalizacji kosztowo-logistycznej. Zaplecze specjalistów i ludzi również miało tu znaczenie bo sposób działania firmy takiej jak Impress nie jest oczywisty i zależy od zaangażowania i kreatywności osób w organizacji.

WYJĄTKOWOŚĆ I UNIKALNOŚĆ

Powierzchnie, które widzimy na meblach całego świata są opracowywane przez grupę designerów do której mam przyjemność należeć. Zlokalizowani jesteśmy na całym świecie, od Kolumbii aż po Chiny. Daje to nam dużą wiedzę o bieżących trendach ale też pozwala określić trendy w nadchodzących dwóch latach, a nierzadko wychodzimy z przewidywaniami nawet dalej. Grupowe know-how to już niemal 94 lata doświadczenia w zakresie produkcji i pracy z technologią wklęsłodruku. Ełk to jeden z najważniejszych i największych ośrodków grupy gdzie zgromadziły się kompetencje związane z folią finish.

OD NAS DLA WAS

To, że finalnie widzimy nasz produkt w sklepach meblowych lub u znajomych w domu czy w hotelach to wielka satysfakcja i przywilej. To motywuje ale też inspiruje i określa pewną odpowiedzialność. To w końcu my decydujemy jaką estetyką możemy się otoczyć i co dostarczymy projektantom i architektom.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ZAUFANIE

Mamy świadomość w jakich czasach żyjemy. Ostatnie 3 lata to seria bezprecedensowych sytuacji. Nikt nie miał na ten czas gotowych schematów decyzyjnych. Sama nauka ekonomii jest za młoda by podsunąć bezpieczny scenariusz na tak zaskakujące momenty. Wierzymy, że tylko człowiek jest w stanie przeprowadzić firmę przez trudny czas, człowiek któremu ufamy i który ufa nam. Wspólna motywacja i kierunek rozwoju decyduje o względnej stabilności w czasach sztormu. Właściwy człowiek na właściwym miejscu to klucz do utrzymania równowagi.

Chcielibyśmy widzieć rok 2022 jedynie w samych przyjemnych kolorach jednak wszyscy wiemy jakie trudności nam przyniósł. Jest on także następstwem lat tzw. covidowych oraz wydarzeń geopolitycznych których świadkami byliśmy wszyscy i które się jeszcze nie skończyły. Stabilność naszego świata została naruszona. Wszystko to wpływało na straty produkcyjne, finansowe oraz na poczucie bezpieczeństwa. Dlatego z ogromną dumą patrzymy na Załogę naszej Firmy, która w trudnych momentach utrzymywała odpowiedni balans prowadzonego biznesu.

NIEUSTANNY ROZWÓJ

Rok 2022 w Impress obfitował w osiągnięcia jakościowe. Wciąż rozwijany produkt Folii Finish wiele zyskał. Wiadomym już jest, że stabilną produkcję i jakość możemy oznaczać jako Formaldehyde Free. To istotny czynnik dla wielu producentów korzystających z Folii Finish takich jak np. IKEA. Pożądanym dodatkiem może okazać się opracowana w tym roku antybakteryjność dostępna dla każdego produktu Foliowego. Dodatek Antibacterial jest przebadany i niezależnie certyfikowany zatem jego skuteczność jest potwierdzona. Do asortymentu Folii dołączyliśmy również serię Eco, której nazwa mówi za siebie. Jednym z ostatnich opracowań dla tego produktu jest także nowa technologia umożliwiająca bardziej matowy charakter tekstur używanych w folii finish. To bardzo istotne kroki w rozwoju a fakt, że mogliśmy tego dokonać mimo „wiatru w oczy” napawa nas wielką dumą.

PRZYSZŁOŚĆ KREATYWNA

2023 rok będzie wymagał siły, cierpliwości i pomysłowości. Minione lata przyzwyczaiły już nas do zachowawczego podejścia ale każdy czuje, że to czas na pracę kreatywną i nowe rozwiązania, a to z kolei pozwala nam spoglądać w 2023 również z entuzjazmem, choć nieco gorzkim. Trudne momenty bywają katalizatorem pomysłowości, a branża wielokrotnie tę zdolność potwierdziła. Życzymy wytrwałości i kreatywności.

Rafał Lemieszko
Design and Marketing2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5