Poznajcie najlepszych uczniów-szachistów

2022-12-29 15:26:03(ost. akt: 2022-12-29 15:27:14)

Autor zdjęcia: powiat.elk.pl

Rywalizację o puchar dyrektora Zespołu Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku stoczyli zawodnicy podczas turnieju szachowego szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu ełckiego.
Po emocjonujących pojedynkach pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Nikola Sadowska z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku. Na drugim stopniu podium uplasowała się Maja Budnicka z Zespołu Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku, natomiast trzecie miejsce przypadło Klaudii Banach, również z ,,ekonomiaka”.

Wśród chłopców pierwsze i drugie miejsce przypadło uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ełku – odpowiednio Pawłowi Nerkowskiemu i Adamowi Bujnowskiemu. Trzecie miejsce zajął Jakub Sypytkowski z Zespołu Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku.

W czasie trwania turnieju zapowiedziano utworzenie Powiatowej Ligi Szachowej Szkół Ponadpodstawowych.

W rywalizacji udział wzięło 53 szachistów.