Przedszkole w Rękusach oficjalnie otwarte

2022-11-23 10:44:38(ost. akt: 2022-11-23 12:44:49)

Autor zdjęcia: UG Ełk

W budynku Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach od roku szkolnego 2022/2023 funkcjonuje przedszkole Magellan. 18 listopada 2022 odbyło się oficjalne otwarcie placówki oraz pasowanie na przedszkolaka.
W uroczystej inauguracji udział wzięli wójt gminy Ełk Tomasz Osewski, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Jurczyk, radny Kazimierz Bratek, sołtys wsi Rękusy Iwona Jakimiszyn, dyrektor placówki w Rękusach Monika Paszko. Nie zabrakło również rodziców przedszkolaków, którzy zaangażowali się także w przygotowania tego wydarzenia. Na początku uroczystości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, a następnie goście przeszli do sali przedszkolnej na część artystyczną.

Fantastycznie, że uczęszcza do przedszkola ponad 50 dzieci – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Placówka się rozwija, warunki do nauki i zabawy są bardzo dobre. Jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej.

Dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola były lekko stremowane, ale bez problemu zaprezentowały to, czego się nauczyły. Dyrektor Monika Paszko dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka, a na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książeczkę oraz upominki od samorządu i pani sołtys.

UG Ełk, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5