Master Liga przekroczyła półmetek i nadal się rozpędza

2022-11-08 16:20:22(ost. akt: 2022-11-08 16:32:42)
Master Liga Ełk przyciąga uwagę kibiców piłki w każdym wieku

Master Liga Ełk przyciąga uwagę kibiców piłki w każdym wieku

Autor zdjęcia: Master Liga Ełk/FB

Podczas gdy tradycyjni kibice piłkarscy z Ełku emocjonują się meczami ligowymi Mazura i Rony, wielkie zainteresowanie młodszych miłośników piłki generuje Master Liga Ełk. Dające mnóstwo frajdy uczestnikom rozgrywki, swój półmetek zaliczyły pod koniec października. Wraz z listopadem Master Liga przyśpieszyła.
13 ambitnych, walczących do końca – a przede wszystkim na zasadach fair play – zespołów, które łączy jedno – rywalizują w ełckiej Master Lidze, która swój półmetek pre-seasonu 2022 zaliczyła w niedzielę 23 października, wraz z 7. kolejką.

Doszło wówczas do sporych i ważnych przetasowań w ligowej tabeli. Nowym liderem został Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA, który wygrał z KS Orzeł Stare Juchy 8:0 i zastąpił na szczycie Dar-Tech (przegrana z Płomieniem Ełk 1:4). Na uwagę zasługuje też pierwsze sezonowe zwycięstwo Porta SQUAD (3:1 z Ukrainą) oraz niespodzianka Poloneza NWE, który wygrał skromnie 1:0 z wicemistrzem Ełku HVAC-eko Drygały.

8. kolejka była również pełna piłkarskich emocji. Zwycięski poprzednio Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA zdecydowanie ograł HVAC-eko Drygały (5:1) i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Tuż za „hotelarzami” jedzie Coding BMW Team, którzy pokonali OKS Kolejorz 2:0. Zwycięstwo odniósł również Polonez NWO, który „rozjechał” Ukrainę aż 7:2. Mazurski Browar rozbił Porta SQUAD 4:1. Ełcki Płomień wygrał 2:0 z Orłem Stare Juchy, a ukoronowaniem tej kolejki był mecz niezwykle zacięty piłkarsko mecz HMWO vs Dar-Tech (3:2).

To była kolejka "derbów" i spotkań starych dobrych znajomych. Padło kilka bardzo ważnych wyników w kontekście walki o ligowe cele — podsumowali wówczas organizatorzy ełckiej Master Ligi na FB.

Kolejna – już 9. kolejka – wygenerowała mnóstwo emocji dzięki starciu Płomienia Ełk z HVAC-eko Drygałami. Na trzy minuty przed końcem wicemistrzowie Ełku prowadzili już trzema bramkami ale Płomień zagrał koncertową końcówkę i wygrał ten mecz rzutem na taśmę 8:7. Organizatorzy oraz kibice uznali ten mecz za najlepsze spotkanie Pre-season 2022. Inne spotkanie nie przyniosły niespodzianek, a liderzy tabeli zdecydowanie wygrali swoje mecze. Dokładne wyniki rozegranej w niedzielę 6 XI 9. kolejki ełckiej Master Ligi + tabelę mogą państwo sprawdzić na poniższych grafikach i na FB „Master Liga Ełk”.

tabela Master Ligi Ełk po 9. kolejce pre-season 2022
wyniki meczowe Master Ligi Ełk w 9. kolejce pre-season 2022

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5