Zilustruj barwne przygody małej Poli i wygraj cenne nagrody

2022-11-02 08:54:04(ost. akt: 2022-11-02 09:01:38)

Autor zdjęcia: Pixabay

Lubisz rysować? Znasz przygody pewnej niesfornej dziewczynki, którą z opresji ratowali policjanci? Chcesz wygrać nagrodę? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Pola edukuje najmłodszych na terenie Warmii i Mazur już od ponad roku. Zilustruj swoją ulubioną przygodę tej bohaterki i dołącz do grona laureatów. Praca można składać do 16 listopada 2022 r.!
Pola to fikcyjna bohaterka, która spotyka się z najmłodszymi czytelnikami w 13 różnych, bardzo realnych i niebezpiecznych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek na ratunek dziewczynce rusza bohater w niebieskim mundurze – policjant. Książeczka o Poli została stworzona po to, aby uzmysławiać dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pierwsze kroki Pola stawiała w Braniewie, potencjał książeczki został jednak dostrzeżony przez nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, dzięki któremu o dziewczynce mogły usłyszeć dzieci z całego garnizonu.

Więcej o „Profilaktyce Smyka” można przeczytać na stronie:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html

25 listopada 2022 r. w sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca profilaktyczne działania, w których głównych rolę odegrała Pola. Z tej okazji policjanci ogłosili konkurs plastyczny dla najmłodszych!

Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z Warmii i Mazur. Zadaniem konkursowym jest zilustrowanie swojej ulubionej przygody Poli.

— Daj się ponieść swojej wyobraźni! Na autorów najlepszych pracy czekają nagrody! Zapraszamy do zabawy — zachęca policja.

Prace na konkurs można przesyłać do 16 listopada.

Profilaktyka Smyka; działania prowadzone przez polską policję

mat. KPP Ełk


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5