Poszła Pola do przedszkola... świecić przykładem dla dzieci

2022-10-17 10:05:38(ost. akt: 2022-10-17 10:10:32)
wizyta policjantów w ełckim przedszkolu "Niezapominajka"

wizyta policjantów w ełckim przedszkolu "Niezapominajka"

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Na przykładzie losów Poli z wierszyka „Świeć przykładem” policjanci rozmawiali z przedszkolakami o używaniu elementów odblaskowych. Jest to istotne zwłaszcza teraz – jesienią, kiedy szybciej zapada zmrok. Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe przypinki, a do dzieci z Ukrainy trafiły także książeczki o Poli w języku ukraińskim.
„Na ratunek Poli” to książeczka z wierszykami z projektu edukacyjnego „Profilaktyka Smyka”. Kilkuletnia Pola na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak uniknąć zagrożeń w niebezpiecznym świecie.

Tym razem policjanci odwiedzili ełckie przedszkole „Niezapominajka” i przeczytali dzieciom jeden z wierszyków o odblaskach. Wszystko po to, by na przykładzie losów bohaterki z wierszyka „Świeć przykładem” porozmawiać z dziećmi o używaniu elementów odblaskowych. Jest to istotne zwłaszcza teraz – jesienią, kiedy częściej jest ciemno i pochmurno. Policjanci wyjaśnili dzieciom, że odblaski "świecą", bo odbijają światło.

- Jesteśmy lepiej widoczni i z większej odległości, co zwiększa nasze bezpieczeństwo - tłumaczyła policjantka na spotkaniu z dziećmi.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe przypinki, które można umieścić na odzieży lub plecaku. Ukraińskim dzieciom z tego przedszkola policjanci przekazali książeczki o przygodach Poli w języku ukraińskim, żeby mogły przeczytać je ze swoimi bliskimi.


mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5