Zdemontował chodnik i zabrał się za szybę - wandala zgłosił przypadkowy mieszkaniec

2022-10-07 11:47:40(ost. akt: 2022-10-07 11:57:48)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Dzięki temu mieszkaniec Ełku zgłosił im, że idąc nocą po mieście usłyszał niepokojące odgłosy. Jak się okazało pijany 45-latek kostkami brukowymi wybił szybę w lokalu usługowym. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
Nocą (06.10.2022r.) do patrolujących Ełk policjantów podszedł mieszkaniec miasta, który zgłosił, że idąc po mieście usłyszał niepokojące odgłosy – stukanie i brzęk. W związku z tym policjanci sprawdzili pobliski teren i dostrzegli wybitą szybę w lokalu usługowym oraz stojącego obok pijanego mężczyznę. 45-latek został zatrzymany od razu na miejscu zdarzenia. Jak się okazało, szyba została wybita kostkami brukowymi zdjętymi z pobliskiego chodnika. Wartość zniszczonego mienia została wyceniona na 1500 złotych.

Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz kradzieży pieniędzy. Policjanci ustalili, że kilka dni temu ukradł innemu mężczyźnie 700 złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja w przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu w naszym otoczeniu. Dzięki czujności ełczanina i działaniom policjantów na miejscu zdarzenia został zatrzymany agresywny mężczyzna. Być może zapobiegło to dalszym niezgodnym z prawem czynom - podkreśla ełcka policja.

mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5