Policjanci odwiedzili i gościli dzieci na bezpiecznych pogadankach

2022-10-06 15:34:37(ost. akt: 2022-10-06 15:45:41)
dzieci na spotkaniu z policjantka w komendzie

dzieci na spotkaniu z policjantka w komendzie

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Świadomość bezpieczeństwa jest ważna już od najmłodszych lat, dlatego policjanci angażują się w działania profilaktyczne skierowane do kilkuletnich mieszkańców. Podczas spotkań z policjantami dzieci dowiadują się o roli Policji w społeczeństwie i mogą poznać ułamek policyjnej służby. Uwrażliwiają także dzieci na niebezpieczne sytuacje, by kształtować zgodne z prawem i prawidłowe zachowania.
— Zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami są ważną częścią policyjnej pracy. Chcemy rozmawiać z dziećmi o ważnych aspektach bezpieczeństwa, żeby miały świadomość, jak unikać groźnych sytuacji — podkreślają ełccy mundurowi.

Policjanci spotykają się z dziećmi w placówkach edukacyjnych lub w komendzie. Tym razem zajęcia z bezpiecznego poruszania się po drogach odbyły się w ełckim przedszkolu „Pod wesołą chmurką”. Przedszkolaki dowiedziały się także, czym zajmują się policjanci w swojej służbie i mogły zobaczyć, a nawet przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Policjantka przeczytała dzieciom także wierszyk z książeczki „Na ratunek Poli”. Jej bohaterska na własnym przykładzie dowiedziała się, jak ważna jest widoczność na drodze i odpowiednie używanie elementów odblaskowych.

Z kolei grupa Krecików z przedszkola „Słoneczna Ósemka” odwiedziła policjantów na komendzie. Policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji. Podczas wycieczki maluchy miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy. Goście mogli zobaczyć, jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Chętni mogli na chwilę przymierzyć elementy umundurowania. Oczywiście policjanci wyjaśnili dzieciom do czego służy taki sprzęt i w jakich sytuacjach się go używa. Przedszkolaki zobaczyły także, jak zdejmuje się odciski palców - każde dziecko mogło odbić swój odcisk i zabrać go na pamiątkę.mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5