Weź udział w lekcjach z ZUS i wygraj indeks na studia

2022-09-29 16:44:40(ost. akt: 2022-09-29 16:48:38)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykiwn

ZUS zaprasza na dziewiątą edycję akcji „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich, w którym oprócz wiedzy można "wygrać" również indeks na uczelnię i nagrody rzeczowe.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcjach z ZUS”. Jest to doskonała okazja do zdobycia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród. Zakończeniem projektu jest Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

- Od 2014 r. w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów, natomiast w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 212 tys. uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/2022 na Warmii i Mazurach w lekcjach udział wzięło 1530 uczniów, natomiast do Olimpiady przystąpiło 347 uczniów - informuje Anna Ilukiewicz, rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

„Lekcje z ZUS”, czyli cykl czterech zajęć skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ich trakcie młodzież będzie poznawać m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, rolę i zadania ZUS, dowiedzą się jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom można uzyskać, jak założyć własną firmę czy też jak zgłosić się do ubezpieczeń. Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie, mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie. Zwycięzcy otrzymają min. indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe.

- Wiedza zdobyta podczas „Lekcji z ZUS” pomoże młodym ludziom podjąć decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. Podczas całego projektu, ZUS zapewnia niezbędne materiały szkoleniowe (dostępne w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie zus.pl/lekcjezzus) oraz pomoc merytoryczną w postaci szkoleń dla nauczycieli, którzy poprowadzą lekcje - dodaje Anna Ilukiewicz.

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń. Są do pobrania na stronie internetowej Materiały - ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników Zakładu.

Zapraszamy do udziału w olimpiadzie. W sprawie organizacji zajęć ,,Lekcje z ZUS” można skorzystać z pomocy koordynatorów ds. edukacji i komunikacji społecznej. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja, w zakładce kontakt do koordynatorów. Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października 2022 r.

mat. ZUS

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5