Festiwal kultury łowieckiej przyciągnął setki widzów

2022-09-25 11:45:13(ost. akt: 2022-09-25 11:55:28)

Autor zdjęcia: tom, MCH

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do Ełku powróciło święto myśliwych - Ełkowisko. W tym roku Festiwal Myśliwych połączony został z Regionalnym Świętem Miodu oraz „Hubertusem 2022”.
Po raz pierwszy Festyn Łowiecki oraz Regionalne Święto Miodu zostały połączone w jedno wydarzenie w 2019 roku. Pomysł zintegrowania obu przyjemnych eventów niesamowicie przypadł wówczas ełczanom do gustu. Niestety w kolejnym – 2020 roku – z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzeniu obostrzeń kolejna edycja „Ełkowiska” i Regionalnego Święta Miodu nie doszła do skutku. Podobnie było rok później.

Na szczęście tradycji stało się zadość. W sobotę na Placu Jana Pawła II odbył się Festyn Łowiecki „Ełkowisko”, połączony ze świętem miodu oraz okręgowym „Hubertusem”.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura. W trakcie wydarzenia trwał m.in. kiermasz miodów i produktów pszczelarskich, na scenie wystąpiła orkiestra dęta, zaprezentowali się również sokolicy i hodowcy psów.

Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu Myśliwych „Ełkowisko” był Zarząd Okręgowy w Suwałkach przy udziale ośmiu ełckich kół łowieckich.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5