Uświadamiają o bezpieczeństwie z okazji europejskiego święta

2022-09-22 15:36:19(ost. akt: 2022-09-23 08:45:35)
Europejski Tydzień Mobilności w Ełku; IX 22 r.

Europejski Tydzień Mobilności w Ełku; IX 22 r.

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. Jak co roku policjanci w całym kraju - w tym w Ełku - aktywnie przyłączyli się do działań związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności i akcją Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Policjanci szczególnie ukierunkowują swoje działania do dążenia realizacji „wizji zero”, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Szczególnym dniem dla akcji była środa 21 IX.

Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku zachęca do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Dzień 21 września był szczególnym dniem na drogach. Policjanci szczególnie ukierunkowują swoje działania do dążenia realizacji „wizji zero”, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Również policjanci z Ełku włączają się w tę akcję.

Współpracujemy przede wszystkim ze Strażą Miejską. Wspólne patrole wyruszają na ulice Ełku, by prowadzić wzmożone kontrole. Nasze działania to także uświadamianie kierowców o zagrożeniach w ruchu drogowym. Kontrolowani kierowcy otrzymują od policjantów i strażników miejskich m.in. elementy odblaskowe i inne drobne upominki, które mają przypominać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. W działania włączają się także Urząd Miasta Ełku i Starostwo Powiatowe — podkreśla mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz.

Policjanci biorą także udział w spotkaniach z młodymi uczestnikami ruchu drogowego, by przybliżyć najważniejsze aspekty związane z bezpieczeństwem na drodze.

mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5