Mamy tylko jedno życie...

2022-09-22 11:57:22(ost. akt: 2022-09-22 12:13:36)

Autor zdjęcia: zdj. nadesłane

Niestety temat samobójstw, nie tylko wśród młodzieży, ale i dorosłych, to bardzo duży problem. Na ratunek nie jest za późno, jeśli pomoc dotrze na czas. Tak jak dziś...
Każdy z nas mierzy się z wieloma problemami. Do tego żyjemy w trudnych czasach. To wszystko sprawia, że niektórzy nie radzą sobie z problemami. W trudnych dla siebie chwilach, decydują się na ostateczny krok.

Do dramatycznych zdarzeń doszło dziś na ulicy Magazynowej. Jak informują ratownicy, młoda dziewczyna zamknęła się w łazience i podcięła sobie żyły. Na miejscu interweniowali strażacy, policjanci i karetka pogotowia.

Inna z podobnych, dramatycznych historii rozegrała się wiosną. Policjanci w lesie odnaleźli stojącego obok drzewa roztrzęsionego mężczyznę, który próbował sobie nałożyć pętlę na szyję. Pomoc przyszła na czas.

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami i nie potrafi sama sobie pomóc, może skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Pod numerem 22 484 88 01 działa Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA. Nie wstydźmy się zadzwonić! Są tam osoby gotowe pomóc w trudnych chwilach.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5