Kolejni radni pod lupą Komisji Rewizyjnej

2022-09-22 10:43:15(ost. akt: 2022-09-22 10:59:49)

Autor zdjęcia: eSesja

Tym razem chodzi o Adę Lewandowską i Dariusza Dracewicza.
Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Ełku powołane zostały kolejne zespoły kontrolne. Tym razem będą one badały legalność sprawowania mandatu przez Adę Lewandowską i Dariusza Dracewicza.

Przypomnijmy, że są to kolejni radni, co do których są wątpliwości, czy powinni sprawować mandat. Zespoły kontrolne w ciągu tej kadencji zajmują się m.in. radnymi Włodzimierzem Szelążkiem, Rafałem Karasiem czy Piotrem Karpienią.

Kontrola prowadzona jest również w sprawie Huberta Górskiego. Pierwotnie zespół kontrolny miał zakończyć swoją pracę jeszcze przed wakacjami, ale planu tefgo nie udało się zrealizować. Dlatego na ostatniej Komisji Rewizyjne radni zdecydowali o kontynuowaniu prac (ze względów prawnych na nowo powołano zespół kontrolny składający się głównie z członków poprzedniego zespołu). Dodatkowy czas potrzebny jest bowiem na uzyskanie stosownych informacji z Krajowej Informacji Skarbowej. Oznacza to, że zespół będzie badał sprawę Huberta Górskiego jeszcze do końca listopada.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5