Do niedawna wioślarz, teraz triathlonista

2022-09-21 11:02:29(ost. akt: 2022-09-21 11:04:58)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Utalentowany triathlonista z gminy Ełk to Jacek Bagiński – mieszkaniec Oracz, który przez pięć lat trenował wioślarstwo, zdobywając w tym czasie dwa tytuły mistrza Polski, a także wicemistrzostwo i brązowy medal.
– Od dwóch lat trenuję wyczynowo triathlon, bo ta dyscyplina bardziej mi odpowiada – informuje 18-letni Jacek Bagiński. – Wysokie osiągnięcia na wielu zawodach w 2021 roku pozwoliły mi zająć pierwsze miejsce w rankingu na najlepszego triathlonistę w kategorii M16 w sezonie 2021, prowadzonym przez Polski Związek Triathlonu.

Najwyższe miejsce w rankingu dało możliwość startu w Mistrzostwach Europy AG, które odbyły się 29 maja 2022 w Olsztynie. Jacek zdobył w mistrzostwach Starego Kontynentu brązowy medal, dzięki czemu otrzymał powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Świata AG w Montrealu (Kanada), jednak ze względów finansowych wyjazd nie doszedł do skutku.

Za godne reprezentowanie gminy Ełk na mistrzostwach Europy w triathlonie, uwieńczone brązowym medalem, wójt Tomasz Osewski przyznał Jackowi Bagińskiemu stypendium sportowe.

Ogromnie cieszę się, że mamy sportowców, którzy zdobywają medale na największych imprezach — mówi Tomasz Osewski. — Życzę Jackowi, który rozpoczyna niebawem studia na AWF, by nie spoczął na laurach, tylko cały czas brnął do przodu, a obecne sukcesy były początkiem wspaniałej kariery.

UG Ełk, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5