Drogowcy nie zwalniają tempa. Będą kolejne inwestycje!

2022-09-19 13:32:11(ost. akt: 2022-09-20 10:39:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GDDKiA Odział w Olsztynie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na rozbudowę blisko 6 kilometrów drogi krajowej nr 65 na odcinku Olecko-Gąski.
Jak już informowaliśmy, w planach drogowców jest modernizacja drogi 65 na całym jej odcinku. W ramach zadania prowadzone są obecnie prace w Ełku na ulicy Przemysłowej i Grajewskiej.

Teraz ogłoszony został przetarg na rozbudowę blisko 6 kilometrów drogi krajowej nr 65 na odcinku Olecko - Gąski. Na oferty czekamy do 25 października br. Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. Na realizację zadania wykonawca robót będzie miał 16 miesięcy.

Zakres zadania obejmie wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. W ramach inwestycji zostaną zlikwidowane nienormatywne łuki pionowe i poziome, rozbudowane będą trzy skrzyżowania. Powstanie chodnik o długości ponad 700 m, trzy przejścia dla pieszych oraz sześć zatok autobusowych. Przebudowane zostaną przepusty oraz obiekt mostowy.

- Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej. Przejścia dla pieszych wraz z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej - wyjaśnia Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

GDDKiA, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5