Zorientują się na Ełk z okazji Narodowego Dnia Sportu

2022-09-13 22:03:54(ost. akt: 2022-09-14 19:34:47)

Autor zdjęcia: archiwum

„Zorientuj się na Ełk” to propozycja ełckiego MOSiR-u na spędzenie aktywnie zbliżającego się Narodowego Dnia Sportu. 18 IX odbędzie się z tej okazji druga runda popularnego marszobiegu na orientację.
W evencie wezmą udział ci adepci marszobiegów, którzy zapisali się na niego drogą online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły związane z organizacją można śledzić na stronie ełckiego MOSiR-u. Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu były prowadzone drogą online do środy 14 IX.

Uczestnicy na miejsce niedzielnego startu stawią się całkiem wcześnie, bo start „Zorientuj się na Ełk” jest planowany na godz. 9:15. Do wyboru będą dostępne dwie trasy: rodzinna/rekreacyjna o długości około 7,5 km – bez klasyfikacji, a uczestnicy muszą powrócić z trasy do godz. 12:30, aby ich bieg był uznany. Trasa rodzinna jest zalecana wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z biegami na orientację, pragną bez presji czasu i rywalizacji ukończyć bieg oraz rodzicom i ich dzieciom, gdzie ci pierwsi będą mieli cały czas oko na swoje pociechy.

Kolejna trasa to trasa zaawansowana, o długości ok. 15 km. Uczestnicy będą tutaj klasyfikowani w poszczególnych kategoriach, a limit czasu wynosi 2:40 od momentu przekroczenia linii startu + 10 +10 – gdzie pierwsze 10 minut spóźnienia skutkuje odebraniem punktu za każdą minutę. Przy drugiej „dziesiątce” spóźnienia uczestnikowi będzie odebranych aż 5 punktów za każdą minutę. Stąd trasa zaawansowana jest adresowana do tych, którzy mają min. 14 lat i jakieś doświadczenie w takiej formie rywalizacji, jaką są biegi/marszobiegi na orientację. Rywalizacja tutaj będzie rozgrywana w indywidualnych kategoriach: kobiet i mężczyzn, jak i zespołowo, gdzie grupa może liczyć od 2 do 5 osób. Uczestnicy będą mieli zapewnioną na zawodach opiekę medyczną. Karty startowe odbiorą w dniu biegu, w biurze zawodów.

Oczywiście podczas „Zorientuj się na Ełk” przewidziane są nagrody i podarunki, w tym pamiątkowe dyplomy dla dzieci startujących na trasie rodzinnej. W dniu zawodów planowane jest również podsumowanie całego cyklu VIII Grand Prix i zawodnicy / drużyny, którzy zajęli w swoich kategoriach miejsca od I do III otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy którzy wzięli udział w 2 rundach pamiątkowe medale. Po zakończeniu każdej rundy przewidziane jest ognisko.
„Zorientuj się na Ełk” został objęty patronatem prezydenta Ełku oraz wójta gminy Ełk, a organizatorów wspiera Nadleśnictwo Ełk, Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w Ełku i firma Koma.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5