Po drugiej kolejce Mazur czwarty, Rona ostatnia

2022-08-17 09:36:56(ost. akt: 2022-08-18 17:22:42)

Autor zdjęcia: Piotr Stankiewicz/mazurelk.pl

PIŁKA NOŻNA || Ubiegła sobota (13 VIII) to druga kolejka w okręgówce i mecze ełckich drużyn: Mazura oraz Rony. Obie ekipy miały zgoła inne humory po swoich spotkaniach. Mazur wygrał z LKS Różnowo, a Rona uległa MKS Korsze.
13 sierpnia ełcki Mazur przyjmował w roli gospodarzy na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza zespół LKS Różnowo. Kibice liczyli na łatwe punkty i podtrzymanie zwycięskiej pasji – w pierwszym meczu sezonu Mazur i Rona zagrały w derbach, które MKS wygrał wysoko 5:0.

Pierwsze 45 minut spotkania Mazura z LKS Różnowo to gra bez goli i wyrównane spotkanie. W drugiej połowie pierwszego gola zdobyła ekipa przyjezdnych, co nieco zaskoczyło zgromadzonych na stadionie kibiców. Ale Różnowo nie cieszyło się długo prowadzeniem – w 67 minucie spotkania gola wyrównującego strzelił Hubert Molski. Przy remisowym wyniku obie ekipy zaczęły grać nieco chaotycznie i nerwowo. Wynik wyklarował się w 81. Minucie, gdy dobrą zmianę dał Damian Prusinowski strzelając drugiego gola dla MKS-u, czym ustalił wynik sobotniego spotkania. MKS Mazur Ełk – LKS Różnowo 2:1.

To był bardzo trudny mecz. Przeciwnik cofnął się pod swoją bramkę i czekał na jedną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Na szczęście piłkarze Mazura szybko odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę — podsumował spotkanie Mazur na swoim FB.

Tego samego dnia swój mecz w Klasie Okręgowej rozgrywała ełcka Rona. Klub nie miał szczęścia w „doborze” pierwszych przeciwników – w Pucharze Polski Rona odpadła po niezłym meczu ze Zniczem Biała Piska, w ligowych derbach uległa Mazurowi, a 13 VIII zmierzyła się na wyjeździe z MKS’em Korsze, spadkowiczami z forBET IV Ligi. Niestety Rona 03 Ełk – po meczu którego wynik nie oddał w pełni rywalizacji boiskowej – przegrała z gospodarzami 5:1.

Po dwóch kolejkach okręgówki ełcki Mazur zajmuje 4 miejsce w tabeli, a Rona zamyka tabelę. W następnej kolejce MKS zmierzy się na wyjeździe z LKS Błękitnymi Pasym, a Rona 03 Ełk przyjmie w Ełku CWKS Vęgorię Węgorzewo.