Tworzą wyjątkowe ełckie pamiątki

2022-08-04 15:33:29(ost. akt: 2022-08-04 15:59:02)

Autor zdjęcia: Fb/Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku

Dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej to połączenie zajęć i pracy. Dla turystów szansa na fajną pamiątkę z wizyty w naszym mieście.
Historia utworzenia w Ełku Warsztatów Terapii Zajęciowej sięga już blisko 30 lat. Zaczęło się od utworzenia przez Helenę Arciszewską Koła Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych. Przez dłuższy czas skupiało niewielką garstkę osób, które wymieniało się doświadczeniami i wspólnie rozwiązywało problemy, jakie wiążą się z wychowywaniem dzieci niepełnosprawnych.

Jednak to było za mało. Potrzebne było miejsce, gdzie młodzież mogłaby czynnie spędzać czas. Takim miejscem miały być właśnie Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Ideą utworzenia Warsztatów udało się Pani Helenie "zarazić" księdza Tadeusza Hermana. W maju 1995 roku odbyło się pierwsze zebranie, głównie rodziców osób niepełnosprawnych, którzy wspólnie podjęli decyzję o założeniu Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej. Stowarzyszenie otrzymało osobowość prawną w grudniu 1995 r.

Otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej nastąpiło w we wrześniu 1996 r. Siedzibą był lokal przy ulicy Słowackiego, a od września 2006 WTZ znajdują się przy ul. Kolejowej 31.

Obecnie zajęcia odbywają się w kilku pracowniach.


— Dzięki współpracy pracowni stolarsko-remontowej i projektów artystycznych i użytkowych w naszych Warsztatach powstają oryginalne magnesy będące wspaniałą pamiątką z pobytu w naszym pięknym mieście. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Ełku przy ul. Kolejowej 31. Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.30 — zachęcają podopieczni Warsztatów.

A jak Wam podobają się takie pamiątki?2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5