Ełckie derby zainaugurują nowy sezon ligowy

2022-08-03 01:39:04(ost. akt: 2022-08-04 13:20:16)
MKS Mazur Ełk vs. GKS Salęt Boże; WPPolski, 31 VII 22 r. Mazur wygrał 11:2

MKS Mazur Ełk vs. GKS Salęt Boże; WPPolski, 31 VII 22 r. Mazur wygrał 11:2

Autor zdjęcia: Piotr Stankiewicz/mazurelk.pl

MKS Mazur Ełk i Rona 03 Ełk są już po swoich meczach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jeden z klubów awansował do kolejnej rundy. Za kilka dni oba zmierzą się ze sobą w derbach, które tym samym będą dla nich pierwszym meczem nowego sezonu ligowego.
MKS oraz Rona będą grały w tym sezonie w jednej lidze – klasie okręgowej, co na pewno uatrakcyjni ełcką piłkę dla sympatyków miejskiego futbolu. Ci są ciekawi, jak obie drużyny wypadną w bezpośredniej konfrontacji i która z nich uplasuje sie wyżej w ligowej hierarchii. Póki co fani Rony i Mazura śledzili poczynania swoich drużyn w WPP. Oba mecze zostały rozegrane w ostatni weekend (30-31 VII).

Rona w sobotę przyjęła w Ełku w roli gospodarza spadkowiczów z III ligi, Znicz Białą Piską i niestety musiała uznać wyższość mocnego rywala. Pomimo porażki, wstydu nie było.

Przegrywamy 1:2 ze Zniczem Biała Piska. Sprawdzian z IV- ligowcem nie wypadł źle. Minimalna porażka z faworytem rozgrywek. Za tydzień pierwsza kolejka ligi okręgowej. Zagramy z Mazurem Ełk — podsumowała Rona na swoim FB i przypomniała o nadchodzącym meczu z Mazurem.

Ten z kolei swoje spotkanie w WPP grał w niedzielę i wybrał się na nie do Boży zmierzyć się z tamtejszym GKS Salęt Boże. Gospodarze okazali się bardzo gościnni, a Mazur przyjechał w bojowych nastrojach, co przełożyło się na bardzo wysokie zwycięstwo aż 11:2. Udał się debiut trenerskiego duetu Gondek – Berezovskyj – ten ostatni zdobył gola, a nowy-stary nabytek Mazura ustrzelił klasycznego hattricka (i dołożył 2 gole, razem 5!).

My dobrze wiemy, że nie ważne, w której lidze, w jakim mieście czy na fali zwycięstw lub wielkim kryzysie - Wy byliście, jesteście i będziecie zawsze z nami! Dziękujemy za wsparcie i zaczynamy kolejny sezon. Bądźcie z nami, grajcie z nami! Widzimy się w sobotę na derbach Ełku! — czytamy w pomeczowym poście na FB ełckiego Mazura.

Piłkarskie derby Ełku – MKS Mazur Ełk vs. Rona 03 Ełk – juz w tę sobotę (6 VII), na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku.

mac.
fot. Piotr Stankiewicz/mazurelk.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5