Mecze pucharowe, a potem derby - Rona i Mazur gotowe na ligę

2022-07-28 00:24:01(ost. akt: 2022-07-30 13:54:58)

Autor zdjęcia: Piotr Stankiewicz/mazurelk.pl

Ełckie kluby piłkarskie Rona 03 Ełk i MKS Mazur Ełk są już na finiszu przygotowań do rozgrywek w Klasie Okręgowej, która startuje w pierwszy weekend sierpnia. Jeszcze w lipcu, obie drużyny zagrają w Pucharze Polski.
Drugiego tygodnia lipca WMZPN poinformował o wynikach losowania par rundy wstępnej Pucharu Polski. Mazur na swój mecz pojedzie do odległych o ok. 90 km Bożęt (pow. Mrągowski) zmierzyć się z drużyną Salęt Boże. MKS powinien poradzić sobie z raczej niewymagającym rywalem.

Mniej szczęścia w losowaniu par rundy wstępnej Pucharu Polski miała ełcka Rona 03, która trafiła na mocną ekipę.

W rundzie wstępnej wojewódzkiego Pucharu Polski zagramy ze spadkowiczem III ligi Zniczem Biała Piska. Mecz rozegrany zostanie w Ełku w dniach 30-31 lipiec. I kolejka ligi okręgowej rusza 6-7 sierpnia, na początek Mazur Ełk — poinformował o swoim pucharowym rywalu klub i przy okazji przypomniał, że na otwarcie nowego sezonu 2022/23 zmierzy się w roli gospodarza z ełckim Mazurem. Czekają nas zatem bardzo ciekawe derby, które na pewno uatrakcyjnią ełckim kibicom rzeczywistość piłkarską w okręgówce.

Oba kluby są na finiszu przygotowań do nowego sezonu. 22 lipca Rona 03 Ełk grała z orzyskimi Śniardwami, które pokonała w sparingowym meczu wyjazdowym 4:1. Tego samego dnia MKS Mazur Ełk grał u siebie przeciwko Wissie Szczuczyn, drużynie, która jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowała w III lidze. W meczu padł bezbramkowy remis. MKS zagrał jeszcze jeden przedsezonowy sparing. W środę 27 lipca o godz. 18:30 Mazur zagrał ze swoim imiennikiem z Wydmin. Ogłosił również kolejne dwa transfery.

Do klubu po półrocznej przerwie powraca nasz bramkarz Maksymilian Smoliński, a barwy bordowo, granatowo białe reprezentować będzie również Damian Kotowski, który przenosi się do Ełku z Mazura Wydminy. Maksio i Damian - witamy na pokładzie!

Dzień przed niedzielnym meczem Pucharu Polski dowiedzieliśmy się, kto poprowadzi ełckich piłkarzy w najbliższym sezonie.

Oficjalnie możemy ogłosić, że w sezonie 2022/2023 zespół seniorów poprowadzi duet grających trenerów. Pierwszym trenerem zespołu będzie dotychczasowy kapitan Oleksandr Berezovskyi a drugim, wspomagającym go w obowiązkach szkoleniowych - Patryk Gondek, który latem powrócił do Ełku. Obaj zawodnicy mogą pochwalić się sporym doświadczeniem piłkarskim. Od wielu lat Oleksandr i Patryk prowadzą zajęcia grup młodzieżowych. Aktualnie rozwijają się i przechodzą kolejne szczeble szkoleń trenerskich. Życzymy powodzenia! — czytamy w poście na FB Mazura.

Jeżeli natomiast chodzi o Ronę, ta swój pucharowy mecz przeciwko Zniczowi Biała Piska rozegrała w sobotę 30 lipca o godz. 11:00 na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku. Uległa spadkowiczowi z III ligi 1:2.

Mazur swój mecz WPP gra jutro o godz. 15:00. Kolejnym spotkaniem dla obu klubów będzie już ligowy mecz derbowy.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5