Wielki folklor w małej Pisanicy już w najbliższą sobotę

2022-07-19 11:09:58(ost. akt: 2022-07-19 11:27:56)

Autor zdjęcia: Pixabay

Pokazy ludowego rękodzieła, zabawy i gry dla dzieci oraz mnóstwo klimatycznej, ludowej muzyki w najlepszym wykonaniu. Już w tę sobotę (23 VII) w Pisanicy (gm. Kalinowo) odbędzie się event, który rozgrzeje fanów naszego folkloru.
Gmina Kalinowo zaprasza do Pisanicy na wyjątkowe plenerowe wydarzenie kulturalne „Na ludową nutę”. Skąd pomysł na zorganizowanie takiej imprezy?

Idea jest taka, aby się spotkać i pożytecznie spędzić ten sobotni czas, ożywić społeczeństwo, wzmocnić jego kapitał, wzbudzić kreatywność oraz nauczyć zaangażowania — mówi Agnieszka Mankiewicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kalinowie.

„Na ludową nutę” rozpocznie się w Pisanicy w tę sobotę (23 VII) o godz. 15:00, a już 10 minut później rozbrzmią dźwięki pierwszego z zespołów, jakie tego dnia umilą zabawę uczestnikom. Wszystkie pochodzą z naszego regionu. Gwiazdą wieczoru będzie ełcka Kapela Trzy Czwarte, nawiązująca swoim repertuarem m.in. do wileńskich tradycji.

Kapela Trzy Czwarte z Ełku

O jakość „Na ludową nutę” zadba prowadząca event, a tą będzie Ewa Awramik.

To wspaniała kobieta, która na pewno idealnie poprowadzi naszą imprezę. Ma do tego wrodzony talent i jestem pewna, że zagwarantuje wspaniałą atmosferę — zapewnia Agnieszka Mankiewicz.

„Na ludową nutę” zapowiada się nie tylko jako uczta dla uszu. W ramach sobotniego eventu kulturalnego, o godz. 17:30 rozpocznie się wystawa lokalnego rękodzieła „Obrazy igłą malowane”. Nie będzie to jednak klasyczna wystawa ze znanymi nazwiskami, ale gratka dla lokalnej społeczności.

Idea była taka, aby zaprezentowały się osoby, które do tej pory nigdzie nie zaistniały, takie o których haftowaniu wie tylko np. najbliższa rodzina lub sąsiedzi — tłumaczy kierownik Mankiewicz z GBP w Kalinowie.

Rozpoznawalne w środowisku artystycznym nazwiska pojawią się z kolei w ramach pokazów rękodzieła ludowego. Zadbają o to instruktorzy z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, którzy zaprezentują kunszt tkacki, wikliniarski i garncarski.

To nie koniec atrakcji, bo cały czas tego dnia do dyspozycji najmłodszych gości będzie wioska dziecięca, a w jej ramach przeróżne zabawy i animacje.

Gwarantujemy dobrą pogodę i dobrą zabawę. Zapraszamy wszystkich — podkreśla Agnieszka Mankiewicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kalinowie.

PROGRAM „NA LUDOWĄ NUTĘ”

15:00 — OTWARCIE WYDARZENIA
15:10 — WYSTĘPY ZESPOŁÓW:

* „Familia” ze Świętajna
* „Kalina” z Kalinowa
* „Melodia” z Augustowa
* „Oleckie Echo” z Olecka
* „Pisanica” z Pisanicy
* „Wielczanie” z Wieliczek
* „Wisienki” z Wiśniowa Ełckiego

17:30 — „Obrazy igłą malowane”
* wystawa lokalnego rękodzieła

18:00 — GWIAZDA WIECZORU: „Kapela Trzy Czwarte”

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5