Bogata złodziejska kartoteka i narkotyki u namiętnego włamywacza

2022-07-04 12:25:19(ost. akt: 2022-07-04 12:34:52)
zdjęcie podlądowe

zdjęcie podlądowe

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego mieszkańca Ełku, który włamał się do firmy produkcyjnej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że 35-latek już wcześniej trzy razy włamał się do siedziby spółki skąd ukradł między innymi przewody i silniki elektryczne, a także elementy linii produkcyjnej o łącznej wartości 21.000 zł. Policjanci udowodnili mężczyźnie także kradzież z włamaniem do stacji benzynowej. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci znaleźli narkotyki. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
W piątek /01.07.2022/ około godziny 2:30 policjanci patrolując strefę produkcyjno – przemysłową miasta przy jednej z firm zauważyli zaparkowanego busa. To wzbudziło ich czujność. Postanowili więc sprawdzić zabezpieczenia ogrodzenia i wówczas zauważyli rozciętą siatkę ogrodzeniową, a przy niej leżący sprzęt mechaniczny. Po kilku minutach podczas sprawdzania terenu firmy policjanci zauważyli biegnącego mężczyznę. Po zatrzymaniu okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Ełku. Jak się okazało mężczyzna włamał się do budynku produkcyjnego, gdzie już zdążył przygotować do wyniesienia przewody elektryczne.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że już wcześniej, w okresie maja i czerwca bieżącego roku, mężczyzna trzykrotnie włamał się do siedziby spółki, skąd ukradł między innymi przewody i silniki elektryczne, a także elementy linii produkcyjnej. Łącznie wartości start została oszacowana na kwotę 21.000 zł. Śledczy udowodnili mężczyźnie także włamanie do stacji benzynowej i kradzież silnika elektrycznego o wartości około 1.000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Co istotne, podczas przeszukania mieszkania 35-latka policjanci znaleźli jeszcze susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że to marihuana.

Mężczyzna odpowie za 5 kradzieży z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających. Za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5