Nawodnił się procentami i postanowił popływać rowerkiem

2022-06-27 13:28:14(ost. akt: 2022-06-27 13:38:07)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policyjni wodniacy podczas patrolu na Jeziorze Ełckim zatrzymali 25-letniego mieszkańca Ełku, który pływał rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego na ełckie jeziora wypłynęły policyjne patrole. Policyjni wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

Podczas wczorajszego (niedziela 26 VI) patrolu na Jeziorze Ełckim policjanci zatrzymali do kontroli rower wodny. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec Ełku pływał rowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

- W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Kąpiel pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie i jest najczęstszą przyczyną utonięć - apeluje KPP w Ełku

Policja przypomina też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.

mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5