Kierowcy! Uważajcie!

2022-06-23 01:46:44(ost. akt: 2022-06-23 13:19:37)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

We wtorek na drogach powiatu ełckiego doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Do pierwszego z nich doszło na trasie S61 na odcinku Wysokie-Raczki. Tam kierowca pojazdu ciężarowego z pustą naczepą do przewozu zwierząt stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie jego pojazd się przewrócił. Kierowca jechał sam i nie doznał obrażeń podczas zdarzenia. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Akcja wydobycia ciężarówki z rowu jest trudnym zadaniem, wymagającym specjalistycznego sprzęt, dlatego działania trwały kilka godzin.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 16 przed miejscowością Bartosze. Tam kierowca osobowego BMW podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu została udzielona pomoc medyczna uczestnikom zdarzenia, na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych.


— Zdjęcia publikujemy ku przestrodze. Pokazują one, jakim poważnym zniszczeniom mogą ulec auta podczas zdarzenia na drodze. Ale jest to przede wszystkim ryzyko utraty życia lub zdrowia dla podróżujących. Dlatego tak ważne jest skupienie, ostrożność i przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego — przypominają policjanci.


KPP Ełk, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5