Zaplanuj swoją przyszłość i postaw na Dowspudę!

2022-06-21 10:10:37(ost. akt: 2022-06-21 10:49:27)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: ZS w Dowspudzie

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca stwarza warunki edukacji dla wszystkich przyszłych gospodarzy lasów, weterynarzy, hotelarzy, rolników. To idealne miejsce dla Ciebie!
TECHNIK LEŚNIK
Kształcąc się w zawodzie technik leśnik przekonasz się, że las, to nie tylko drzewa. To złożony organizm, w którym rośliny i zwierzęta współistnieją i oddziaływają na siebie. Organizm, który ma również ogromny wpływ na życie człowieka – nasze życie. W dobie globalnego ocieplenia lasy spełniają bardzo ważną rolę. Dzięki nim oddychamy świeżym powietrzem. Produkują tlen i pochłaniają szkodliwy gaz cieplarniany – dwutlenek węgla. Spełniają również szereg funkcji społecznych, jak chociażby rekreacyjne, czy krajobrazowe.


TECHNIK WETERYNARII
W zawodzie technik weterynarii będziesz miał częsty kontakt ze zwierzętami! Technik weterynarii pomaga lekarzowi weterynarii w zwalczaniu chorób zwierząt. Po ukończeniu technikum pracę można znaleźć w: lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, zoo, leśnictwie. Ponadto może prowadzić nadzór sanitarno – weterynaryjny oraz samodzielnie prowadzić gospodarstwo rolnicze, a także podjąć pracę jako psycholog zwierzęcy (np. przy leczeniu zaburzeń behawioralnych u zwierząt domowych), dziennikarz w czasopismach dla hobbystów. Umożliwiamy uzyskanie prawa jazdy kat. B.

TECHNIK ROLNIK
Po ukończeniu kierunku technik rolnik można przejąć i prowadzić własne gospodarstwo rolne lub też pracować w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych związanych z produkcją rolniczą. Można także prowadzić własną działalność gospodarczą (gospodarstwo agroturystyczne, ogrodnictwo ekologiczne, marketing produktów rolniczych, itd.). U nas zdobędziesz też specjalizację agroturystyczną! Umożliwiamy uzyskanie prawa jazdy kat. T.

Dyplom ukończenia naszej szkoły daje możliwość korzystania z przywilejów przysługujących rolnikom w Unii Europejskiej oraz pozyskiwania środków finansowych z funduszy strukturalnych Unii.


TECHNIK HOTELARSTWA
Jest to oferta przeznaczona dla osób, które chcą pracować w miejscach, gdzie można spotkać turystów – niezależnie od tego, czy będzie to małe, urocze miejscowości czy też duże, zagraniczne miejsca wakacyjnych wypraw. Absolwenci posiadają zarówno umiejętności dotyczące planowania i realizacji usług w recepcji, jak i obsługi gości, dysponują wiedzą dotyczącą marketingu oraz podstaw prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Ukończenie tego kierunku to szansa na znalezienie ciekawej pracy zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Technik hotelarstwa umożliwia pracę w ośrodkach wypoczynkowych, zakładach uzdrowiskowych, zajazdach, gościńcach i bazach ruchomych, takich jak promowa, żeglugowa i kolejowa. Dodatkowym atutem naszej szkoły jest możliwość odbywania praktyk zawodowych w całym kraju i za granicą.

TECHNIK HODOWCA KONI
Zawód technik hodowca koni umożliwi Wam bliższe zapoznanie się z końmi. W czasie pięcioletniego okresu nauczania, uczniowie kształcący się w tym zawodzie poznają zasady chowu i hodowli koni, ich żywienia, rozrodu i użytkowania. Dodatkowo w ramach tego zawodu można ukończyć kwalifikację jeździecką.

Istnieje możliwość zatrudnienia w stadninach, ośrodkach hodowli koni, prowadzenia własnej działalności gospodarczej w oparciu o konie, jako działalności podstawowej lub dodatkowej działalności gospodarstwa rolnego, gdyż zawód technik hodowca koni daje uprawnienia do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolniczego.

TECHNIK EKONOMISTA
W zawodzie technik ekonomista zdobędziesz umiejętności pozwalające na samodzielne wykonywanie zaopatrzenia, magazynowania, transportu, a przede wszystkim sprzedaży produktów (w tym usług) w różnych podmiotach gospodarczych, także prowadzenia prac związanych z badaniem rynku, planowaniem i sprawozdawczością, polityka zatrudnienia, wynagrodzeniami, zaopatrzeniem i gospodarką materiałową, sprzedażą produktów, księgowością i gospodarką finansową podmiotów gospodarczych, jak również wykonywanie prac typowo biurowych.

TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI
Jeżeli pasjonuje Cię turystyka, marzy Ci się praca ciekawa i związana z poznawaniem ciągle nowych ludzi, wybierz technikum organizacji turystyki. Dodatkowym atutem naszej szkoły jest możliwość odbywania praktyk zawodowych w całym kraju i za granicą.

TECHNIK AGROBIZNESU
W tym zawodzie zdobędziesz wiadomości i umiejętności, które umożliwią i ułatwią prowadzenie tradycyjnego gospodarstwa rolnego, jak również działalności związanej z rolnictwem. Po zdaniu egzaminu maturalnego absolwenci otrzymują świadectwo dojrzałości, które daje możliwość dalszego kontynuowania kształcenia na studiach o kierunkach typowo rolniczych, jak również biotechnikę, ekologię, projektowanie terenów zielonych, itp.


ALE TO NIE WSZYSTKO!
Szkoła oferuje miejsca w internacie dla wszystkich mieszkających w dalszych miejscowościach. Organizujemy także dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w ramach projektów unijnych.

Placówka stwarza warunki edukacji dla wszystkich przyszłych gospodarzy lasów, weterynarzy, hotelarzy, rolników. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania z wykorzystaniem najnowszych pomocy naukowych (tablic interaktywnych, plansz edukacyjnych, przyrządów pomiarowych, eksponatów itp.). Nasza kadra, to edukatorzy z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Zajęcia w technikum, to przede wszystkim zajęcia terenowe, których w programie jest więcej niż „nudnej” teorii. To praktyki, podczas których nabędziesz wiedzę niezbędną do wykonywania konkretnego zawodu. Oferujemy również praktyki zagranicą w ramach projektów z Erasmus+. Są to wyjazdy m.in. do Grecji oraz Hiszpanii.

Zapraszamy do korzystania z zajęć Kółka Jeździeckiego.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5