Grad medali dla sportowców z gminy Ełk

2022-06-15 09:34:45(ost. akt: 2022-06-15 09:37:59)

Autor zdjęcia: Viet Vo Dao Ełk

W zawodach wystartowało 25 reprezentantów klubu Viet Vo Dao Ełk, w tym 10 mieszkańców Gminy Ełk. I co najważniejsze, cała dziesiątka znalazła się na miejscach medalowych! Złoty medal zdobył m.in. Karol Buraczewski, radny Rady Gminy Ełk.
Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu i Viet Vo Dao oraz turniej Semi Contact (walki w stójce dla osób pełnoletnich) odbyły się w Uzdowie, a zorganizował je miejscowy UKS Uzdowo. W zawodach wystartowało 25 reprezentantów klubu Viet Vo Dao Ełk, w tym 10 mieszkańców Gminy Ełk. I co najważniejsze, cała dziesiątka znalazła się na miejscach medalowych! Złoty medal zdobył m.in. Karol Buraczewski, radny Rady Gminy Ełk.

W zawodach udział wzięło ok. 130 osób. Po zaciętych walkach trwających prawie 10 godzin, zawodnicy Viet Vo Dao zgarnęli 10 złotych medali, 5 srebrnych i 5 brązowych. Taki wynik pozwolił zająć pierwsze miejsce pod względem ilości zdobytych medali i jest to najlepszy wynik w historii klubu.

Jestem bardzo dumny z osiągnięć zawodników, gdyż pobiliśmy własny rekord sprzed trzech lat, a dorobek powiększyliśmy o trzy medale — mówi trener Sylwester Jankowski.

Mistrzostwa to nie tylko walki, ale również możliwość wymiany doświadczeń, nowe znajomości i świetna zabawa – dodaje Agnieszka Jankowska, jeden z trenerów Viet Vo Dao Ełk. — Viet vo dao to sztuka walki, która rozwija i wzmacnia ciało i umysł. Uczy koncentracji, cierpliwości i szacunku dla każdego, nawet dla przeciwnika. Założeniem jest nie tylko nauka walki wręcz ale także rozwijanie i kształtowanie uczniów i ich charakterów.

Wyniki zawodników Viet Vo Dao Ełk:
Złote medale: Marta Aleszczyk-Korsak, Filip Jankowski, Amelia Jankowska, Zofia Jankowska, Piotr Rogowski, Maryla Korsak, Wiktoria Jankowska, Mateusz Markisz, Artur Rogowski, Karol Buraczewski.
Srebrne medale: Aneta Jankowska, Jan Kulesza, Gabriela Łebska, Gabriel Andrejczyk, Jakub Kuczewski.
Brązowe medal: Amelia Buraczewska, Kuba Łebski, Stanisław Kulesza, Artur Duda, Bartek Andrejczyk

UG Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5