Znamy zwycięzców konkursu Twój Startup-Twoja Przyszłość 2022

2022-06-01 08:30:27(ost. akt: 2022-06-01 22:50:46)

Autor zdjęcia: Fb/PNT w Ełku

W złożonych aplikacjach przeważała tematyka sfery turystyczno-kulturalnej w Mieście Ełk.
Za nami niezwykle emocjonujący finał konkursu Twój Startup-Twoja Przyszłość 2022. W trakcie sobotniego hackathonu w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku wyłoniono zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu w kategorii Advanced:

I miejsce – zespół: Krzysztof Jaskuła i Michał Makuch
II miejsce – zespół: Patryk Choma i Rayene Hersous
III miejsce – Agnieszka Łankowska-Pipiro

W odpowiedzi na konkurs do 22 maja PNT przyjmował wnioski z pomysłami na aplikacje mobilne o dowolnej tematyce. Dodatkowo premiowana była kategoria Smart City.

W złożonych aplikacjach przeważała tematyka sfery turystyczno-kulturalnej w Mieście Ełk — informują przedstawiciele PNT w Ełku.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 9 drużyn, które podczas hackathonu zmagały się z wyzwaniem polegającym na zaproponowaniu pomysłu na aplikację mobilną w dziedzinie 'sharing economy', która stanowi nowy trend konsumenci w odpowiedzi m.in. na ograniczenie dostępności dóbr, coraz mniej istotną potrzebę własności, rosnącą globalną inflację oraz trendy proekologiczne. W tym etapie uczestnicy wykazali się niezwykła kreatywnością, zaproponowane rozwiązania dotyczyły m.in. następujących sfer: elektromobilność, redystrybucja żywności, wspólne zakupy.

Najlepsze zespoły zostały wybrane po dokonaniu ocen łącznych za oba etapy pracy.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi w wysokości: 5 000 zł, 4 000 zł, 2 000 zł. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i certyfikatami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach — zachęcają przedstawiciele ełckiego PNT. — Hackathon był także wspaniałą szansą na dobry networking, z czego cieszymy się najbardziej. Za wsparcie merytoryczne przy realizacji konkursu i ocenie pracy zespołów dziękujemy Enveloop Studio i ITM Software House.


PNT w Ełku, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5